Polskie Radio
Section05
Edyta Geppert

Krystyna Janda: Osiecka jest nieustannie obecna w naszym życiu

Agnieszka Osiecka zmarła 27 lat temu. Przez ten czas jej dorobek w postaci piosenek, wierszy i opowiadań nie tylko nie stracił na znaczeniu, ale zyskuje nowe barwy i sensy, okazuje się ponadczasowy. - Osiecka jest nieustannie obecna w naszym życiu - przekonywała w specjalnym wydaniu "Muzycznej Jedynki" Krystyna Janda. 
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska muzyka rozrywkowa Agnieszka Osiecka Marcin Kusy Krystyna Janda

"Zabawy poufne". Edyta Geppert i Piotr Loretz w spektaklu do tekstów Osieckiej

- Jestem przeszczęśliwa, że mogę przebywać w tym świecie Agnieszki, którą wydawało mi się, że trochę znam, to jest takie złudne. A tutaj ujawnia się jej przebogata wyobraźnia, fantazja i ten dystans - tak Edyta Geppert mówiła o swoim udziale w spektaklu słowno-muzycznym "Zabawy poufne" na podstawie tekstów Agnieszki Osieckiej.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka Piotr Loretz spektakl piosenka TEATR Warszawa Jakub Kukla

Janusz Strobel: Henryk Alber w naszym duecie trzymał rytm

- Podczas prób wspólnie tworzyliśmy coś na bazie tego co umieliśmy, przyszliśmy z różnych muzycznych światów. Naszym głównym zajęciem było granie w brydża, Henryk Alber był doskonałym brydżystą i szachistą. Byliśmy wówczas dość ciekawym i osobliwym zjawiskiem, gitara klasyczna w Polsce zaczęła się budzić. Mnóstwo młodych ludzi zorientowało się, że jest to instrument, na którym można grać na estradzie - mówił w Dwójce Janusz Strobel.
Zobacz więcej na temat:  gitara Janusz Strobel Henryk Alber Dwójka Jakub Kukla Andrzej Zieliński