Polskie Radio
Section05
Irak

"Wokół tego toczy się wielka polityka". Paweł Rakowski o pielgrzymce papieża do Iraku

- Jesteśmy w trakcie resetu amerykańsko-irańskiego i wiemy, że Irak jest właśnie takim obszarem, na którym ten reset musi być realizowany. Pogranicze Iraku i Syrii jest stale bombardowane przez lotnictwo identyfikowane jako izraelskie. Obserwatorzy wskazują też, że w tych okolicach odradza się Państwo Islamskie - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, zwracając uwagę na główne elementy geopolityczne dotyczące zbliżającej się pielgrzymki papieża Franciszka do Iraku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód papież Franciszek Watykan Irak

"Ktoś tę decyzję musiał podjąć". Prof. Lewicki o stanowisku Trumpa ws. Iraku i Afganistanu

- Decyzja Donalda Trumpa decyzja była po części propagandowa (…) ale dobra, nie ma powodu, żeby żołnierze amerykańscy przebywali w państwach, w których nie da się wprowadzić porządku - mówił o zapowiedziach wycofania przez USA części wojsk z Afganistanu i Iraku prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump ŚWIAT Ameryka Północna Irak Afganistan NATO

Artur Gadowski: pisząc piosenkę nigdy nie wiemy, co z tego wyniknie. IRA gwiazdą "Lata z Radiem"

Zespół IRA we wtorek (14.07) wystąpił z koncertem online na specjalnej trasie "Lata z Radiem" 2020. Grupa zagrała swoje największe przeboje. Muzycy wykonali też piosenkę "W górę patrz", która znajdzie się na nowym albumie. Koncert transmitowany był w formie wideo w mediach społecznościowych i na portalu radiowej Jedynki. Dziś (17.07) po godz. 20.00 będzie można go wysłuchać na antenie radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Artur Gadowski Irak