Polskie Radio
Section05
zatrzymanie

CBA zatrzymało burmistrza Wrześni z PO. Chodzi o łapówkę w wysokości 200 tys. złotych

Prokuratura Krajowa poinformowała, że burmistrzowi Wrześni przedstawiono zarzut żądania korzyści majątkowej w wysokości 200 tys. zł. Samorządowca zatrzymali funkcjonariusze CBA; mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Tomasz K. to wieloletni szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  CBA korupcja areszt zatrzymanie prokuratura POLSKA polityka

Kolejne zatrzymania w sprawie klubów nocnych wyłudzających pieniądze. Prawie 130 podejrzanych

Kolejnych 20 osób zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w sprawie klubów nocnych, w których miało dochodzić do wyłudzania pieniędzy od klientów. W śledztwie jest już łącznie 129 podejrzanych, 54 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚ prokuratura wyłudzenia zatrzymanie pieniądze pożyczka rachunek bankowy

Gang wyprodukował sterydy o wartości ponad 5 mln zł. Akcja CBŚP

Zabronione w sporcie sterydy o wartości 5 milionów 400 tys. złotych wyprodukował gang zlikwidowany przez CBŚP. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali siedem osób, odpowiedzialnych za nielegalną produkcję i handel substancjami anabolicznymi, hormonami i czynnikami wzrostu. W akcji policji brali udział eksperci z Polskiej Agencji Antydopingowej.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP produkcja handel zatrzymanie areszt POLSKA służby i bezpieczeństwo

Znana adwokat ze Słupska z zarzutami. Wśród nich usiłowanie zabójstwa

Słupska adwokat Katarzyna R. usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa, spowodowania u innej osoby obrażeń ciała na czas poniżej 7 dni, znieważenia funkcjonariuszy policji i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu - powiedziała w niedzielę szefowa prokuratury rejonowej Magdalena Gadoś. Sąd Rejonowy w Słupsku zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo adwokat zatrzymanie pijani kierowcy

Nawoływał do zabójstwa prezydenta i premiera. Media: został zatrzymany przez ABW

Funkcjonariusze ABW zatrzymali w Bełchatowie Piotra U., który nawoływał do zabójstwa prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i policjantów - informuje portal tvp.info. Informację potwierdził Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW Stanisław Żaryn mowa nienawiści zatrzymanie służby i bezpieczeństwo POLSKA

Polski naukowiec zatrzymany w Iranie. MSZ reaguje

Irańska Gwardia Rewolucyjna aresztowała kilku obcokrajowców, w tym drugiego w hierarchii wysłannika Wielkiej Brytanii w Teheranie, za rzekome akty szpiegostwa, takie jak pobieranie próbek gleby w strefach zastrzeżonych - poinformowała w środę agencja Reutera, cytując informacje irańskiej telewizji państwowej. Wśród zatrzymanych miał być polski naukowiec. MSZ potwierdziło te doniesienia i przekazało, że do zatrzymania doszło we wrześniu 2021 r.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Iran zatrzymanie