Polskie Radio
Section05
zatrzymanie

"Powinna interweniować społeczność międzynarodowa". Piekło o zatrzymaniu dziennikarki Biełsatu

- Interweniować powinna nie tylko Polska, ale i społeczność międzynarodowa, ale nie sądzę, by to zrobiło jakiekolwiek wrażenie na Aleksandrze Łukaszence, ponieważ trzyma on w areszcie członków kilku niezależnych stowarzyszeń - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Piekło, były ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Biełsat reżim Aleksander Łukaszenka zatrzymanie areszt represje dziennikarze

Zabójstwo 41-latka z Koszalina. Policja zatrzymała kobietę, która miała ugodzić go nożem w serce

Jak poinformowała rzecznik koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec, 48-letnia kobieta została zatrzymana w sprawie zabójstwa swojego 41-letniego partnera. Podejrzana była nietrzeźwa i miała zadać mężczyźnie jeden cios nożem w serce w mieszkaniu, które oboje zajmowali.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony zabójstwo policja policja polska zachodniopomorskie Koszalin areszt zatrzymanie służby i bezpieczeństwo

"Najbardziej uderzyło to w moją rodzinę i prywatność". Ziemkiewicz o zatrzymaniu w Wielkiej Brytanii

- Cała sytuacja z zatrzymaniem mnie na lotnisku Heathrow najbardziej uderzyła w moją rodzinę i moją prywatność – powiedział publicysta Rafał Ziemkiewicz. Pytany, czy nie obawia się nagonki na swoją córkę, powiedział jednak, że jest ona "silną, bardzo uzdolnioną kobietą" i da sobie radę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Ziemkiewicz zatrzymanie Wielka Brytania dziennikarstwo

Białoruś: zatrzymano dziennikarza, który pisał o akcji KGB w Mińsku

Białoruski dziennikarz Hienadź Mażejka, który pisał na temat śmierci oficera KGB, został zatrzymany. Chodzi o artykuł w internetowym, białoruskim wydaniu rosyjskiej gazety "Komsomolskaja Prawda". Portal internetowy tego dziennika został już zablokowany. Niezależne białoruskie media informują, że dziennikarz prawdopodobnie został przewieziony do mińskiego aresztu na Akrescina. W jego mieszkaniu przeprowadzono rewizję.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Włodzimierz Pac KGB zatrzymanie policja