Polskie Radio
Section05
zatrzymanie

CBA w firmie brata Zbigniewa Bońka. Przeszukania także w innych miejscach

Agenci CBA przeszukują firmę Mikrotel, kierowaną przez brata Zbigniewa Bońka. Jest to część większej akcji, w której w sumie przeszukania prowadzono w 30 lokalizacjach, zabezpieczona dokumentacja oraz nośniki danych. W akcji bierze udział blisko 100 funkcjonariuszy CBA - informuje "Niezależna".
Zobacz więcej na temat:  CBA zatrzymanie przestępczość przestępczość gospodarcza służby i bezpieczeństwo korupcja Zbigniew Boniek PZPN polityka

"Proces tortur i znęcania się psychicznego". Relacja Polaka zwolnionego z białoruskiego aresztu

Obywatel Polski Kacper Sienicki został zatrzymany w Mińsku 9 sierpnia gdy wychodził z kolegą z kawiarni. W rozmowie z Polskim Radiem mówi, że najtrudniejsze były pierwsze godziny po zatrzymaniu. Przepełnione cele w aresztach, brak jedzenia i bicie zatrzymanych. Tak opisują pobyt w aresztach i na posterunkach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś protest milicja zatrzymanie Aleksander Łukaszenka

Aresztowanie aktywisty LGBT. Rzecznik KSP: czynności przy ul. Solec mogły stanowić zagrożenie

Biorąc pod uwagę tłum i siły jakimi dysponowaliśmy, zatrzymanie tej osoby na ul. Solec mogło stanowić realne zagrożenie dla policjantów - powiedział rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak odpowiadając na pytanie o to, dlaczego do zatrzymania Michała Sz. doszło na Krakowskim Przedmieściu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja areszt LGBT zatrzymanie policja polska

Kolejne zatrzymanie ws. Nowaka. Nisztor: to arcyciekawa informacja także w kontekście "Czajki"

- Zatrzymanie Aleksandra D. to arcyciekawa informacja nie tylko w kontekście Sławomira Nowaka, ale także w kontekście oczyszczalni "Czajka". Widać, że służby działają i to może zwiastować wielką "ulewę" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak prokuratura korupcja zatrzymanie Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Antoni Trzmiel Piotr Nisztor

"Wiadomo było, że nie umie budować dróg". Stankowski o aresztowaniu Sławomira Nowaka

- Jedynym wyróżnikiem Sławomira Nowaka było to, że był najbliższym współpracownikiem Donalda Tuska. Zachodzi pytanie jaka agencja headhunterska wyłowiła Nowaka spośród 38 mln Polaków, bo wiadomo było, że nie umie budować dróg - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski (GPC). Gośćmi audycji byli również Wojciech Reszczyński, publicysta, Andrzej Rafał Potocki ("Sieci) oraz Przemysław Harczuk ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska korupcja Sławomir Nowak areszt zatrzymanie polityka Adrian Stankowski Wojciech Reszczyński Tadeusz Płużański prokuratura

Wróblewski o aresztowaniu Nowaka: "złote dziecko" Tuska już od dawna było podejrzewane o różne czyny

- Sprawa Sławomira Nowaka nie jest żadnym zaskoczeniem. To "złote dziecko" Tuska już od dawna było podejrzewane o różne czyny. Pokazuje to natomiast niebezpieczeństwo dla całej UE, że można czuć się tak bardzo bezkarnym i dalej uprawiać pewny proceder - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Gośćmi audycji byli też publicysta wp.pl, Michał Wróblewski i Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sławomir Nowak Platforma Obywatelska korupcja areszt zatrzymanie polityka miłosz manasterski Artur Wróblewski Jerzy Jachowicz

"To nie jest tylko kilka spraw z przeszłości". Pereira o zatrzymaniu Nowaka

- Portal TVP Info już w 2017 r. pisał, że nad Sławomirem Nowakiem zbierają się "czarne chmury". Prokuratura przygotowała akt oskarżenia, a skala zarzutów i to, że sąd podzielił jej argumenty wskazuje, że to nie jest tylko kilka spraw z przeszłości - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (TVP). Gościem audycji był również Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak Platforma Obywatelska korupcja zatrzymanie CBA prokuratura Polskie Radio 24 Ukraina Samuel Pereira Jacek Liziniewicz Krzysztof Świątek

Prof. Jabłoński: dla niektórych uprawianie polityki polega na osiąganiu prywatnych korzyści

- Istnieje pewien sposób prowadzenia polityki, w którym należący do różnych elit gospodarczych i społecznych mogą czuć się swobodnie, tzn. mieć pewne gwarancje, że nie będzie się szczegółowo zaglądać w to, jak sprawują swoje funkcje, czy jak płacą podatki - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Sławomir Nowak korupcja zatrzymanie areszt

"Źle to świadczy o liderach PO". Prof. Domański o zatrzymaniu Sławomira Nowaka

- Nazwisko Sławomira Nowaka było w sztabie Rafała Trzaskowskiego, dociera to jednak do nas dopiero po wyborach. Prawdopodobnie zostanie zastosowana taka obrona, że Rafał Trzaskowski nie wiedział, co robią osoby z jego sztabu i za to nie odpowiada - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Henryk Domański, socjolog z PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sławomir Nowak Platforma Obywatelska zatrzymanie polityka korupcja Henryk Domański Ryszard Gromadzki