Polskie Radio
Section05
Teatr Studio

"5000 wieczorów w Operze". Jacek Marczyński: to nie są tylko wspomnienia z odległej przeszłości

- Ta książka nie dotyczy tylko Metropolitan Opera. Ona pokazuje zasady działania teatru operowego, które wprowadził Rudolf Bing. Był pod tym względem dyrektorem, który dokonał istotnej przemiany MET. Unowocześnił ją w sensie menadżerskim - mówił w Dwójce Jacek Marczyński, autor wstępu do nowego wydania słynnej książki pt. "5000 wieczorów w Operze".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka książki metropolitan opera Monika Zając KULTURA opera Jacek Marczyński Roman Osadnik Rudolf Bing

Irena Jun: przez poezję byłam przeprowadzana jak przez las, w którym ma się zdarzyć coś cudownego

Irena Jun jest uznawana za mistrzynię słowa i jedną z najlepszych odtwórczyń ról beckettowskich. Mając 88 lat, powróciła w monodramie "Stara kobieta wysiaduje" do Teatru Studio. Właśnie tam, w roku 1988, to dzieło Tadeusza Różewicza miało swoją premierę. Z aktorką rozmawiają Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA TEATR Irena Jun Tadeusz Różewicz Cyprian Kamil Norwid Magda Kuydowicz Malwina Kiepiel Trójka

"Piękny początek". Bohaterowie z filmów "Armageddon", "Titanic" i "Interstellar" na deskach teatru

W piątek 8 marca premiera spektaklu "Piękny początek" w Teatrze Studio w Warszawie. - Myślę, że to, czego się najbardziej boimy, i to, co wskazujemy jako naszą porażkę, może otworzyć przed nami coś nowego. W tym spektaklu skupiamy się głównie na twórczym potencjale katastrofy - mówił w Dwójce reżyser Rob Wasiewicz.
Zobacz więcej na temat:  premiera Maria Czok spektakl TEATR KULTURA Dwójka