Polskie Radio
Section05
Jan Kuciak

Czy Państwo Islamskie upada? "Oni się przeobrazili"

- Mówi się o tym, że przygotowywane są dosyć duże zamachy, żeby przypomnieć znowu o sobie i z wielkim hukiem przestraszyć Europę, która w ostatnich miesiącach się uspokoiła - powiedziała dr Magdalena El Ghamari na antenie Jedynki. Państwo Islamskie traci zasięg terytorialny, ale wciąż stanowi zagrożenie, zwłaszcza w krajach Azji i Afryki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Magdalena El Ghamari Jerzy Haszczyński Adrian Bąk Michał Żakowski Afryka Uganda terroryzm ISIS Państwo Islamskie Jan Kuciak Słowacja Europa Azja

"Nowy rząd będzie bazował na starej umowie koalicyjnej"

- To ciekawa sytuacja, nowy rząd będzie bazował na starej umowie koalicyjnej. Na czele rządu ma stanąć obecny wicepremier ds. inwestycji Peter Pellegrini, zastępca Fico w partii SMER - mówił na antenie radiowej Jedynki Adrian Bąk, specjalny wysłannik Polskiego Radia na Słowację. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ameryka Północna Stany Zjednoczone Siergiej Skripal Donald Trump Rosja Wielka Brytania Słowacja Robert Fico Jan Kuciak Adrian Bąk Grzegorz Ślubowski

Premier Słowacji ustąpił ze stanowiska. "Słowacy chcą zmian"

Premier Słowacji Robert Fico ustąpił ze stanowiska. Prezydent Andrej Kiska przyjął dymisję, związaną z kryzysem politycznym, wywołanym zamordowaniem dziennikarza Jána Kuciaka i jego partnerki. - W pierwszych badaniach po tragicznych zdarzeniach większość ankietowanych deklarowała, że chce wymiany władzy - mówił portalowi PolskieRadio.pl Ján Petrovič, dziennikarz aktuality.sk.
Zobacz więcej na temat:  Słowacja Jan Kuciak zabójstwo TYLKO U NAS