Polskie Radio
Section05
Jorge Mario Bergoglio

8 lat temu Jorge Bergoglio został papieżem Franciszkiem. Posłuchaj jak wówczas komentowano wybór nowej głowy Kościoła

Pierwszy papież spoza Europy, pierwszy papież jezuita, następca biskupa Rzymu, który abdykował jako pierwszy od XII wieku - już w dniu wyboru wiadomo było, że obecny pontyfikat będzie różnił się od poprzednich. Czego w dniu wyboru Franciszka spodziewali się eksperci na antenach Polskiego Radia?
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek papież Watykan Kościół katolicki Benedykt XVI Michał Żakowski Jorge Mario Bergoglio Tomasz Terlikowski

Sześć lat pontyfikatu Franciszka. "Ciekawy i oryginalny"

– Papież Franciszek nie jest człowiekiem, który np. pozostawi po sobie niezapomniane dokumenty, ale jest na swój sposób ciekawy. Odkrywa coś, co się nazywa opcją preferencyjną na rzecz ubogich i pokazuje, że na świat trzeba oczami biednych ludzi. To dodaje mu sympatii – powiedział w "Pulsie Trójki" o. prof. Witold Kawecki z UKSW, odnosząc się do 6. rocznicy pontyfikatu Jorge Mario Bergoglio.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jorge Mario Bergoglio papież Franciszek aktualności katolickie Watykan Witold Kawecki Mariusz Krzemiński

Wielki Piątek: Tajemnica. Głód duchowości

- Z punktu widzenia mojej wiary bardzo ważne jest to, że zanim ludzie uwierzyli w Boga, Bóg uwierzył w człowieka i to czy uznajemy Chrystusa za naszego zbawiciela wydaje się bardzo ważne dla naszego życia, ale już nie tak ważne dla naszego odkupienia - mówi Ignacy Dudkiewicz, redaktor działu "Wiara" kwartalnika warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej "Kontakt".
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo Jorge Mario Bergoglio Wielkanoc