Polskie Radio
Section05
Tomasz Terlikowski

„Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy”

- Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy, ponieważ jest dniem szczególnym dla chrześcijan. Tego dnia wielu katolików uczestniczy nie tyko w drogach krzyżowych, ale przede wszystkim w Liturgii Męki Pańskiej – powiedział w Debacie Poranka Tomasz Terlikowski z Telewizji Republika. Pomysł skomentował także Patryk Słowik z Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielkanoc święta praca Tomasz Terlikowski

Tomasz Terlikowski o początkach chrześcijaństwa w Japonii

- Chrześcijaństwo pojawiło się w Japonii wraz z jezuitami i świętym Franciszkiem Ksawerym. Zostali entuzjastycznie przyjęci przez część książąt i samurajów – tak o początkach chrześcijaństwa w Japonii mówił w audycji Życie Z Duszą Czy Bez filozof, autor wielu książek o tematyce religijnej i publicysta TV Republika Tomasz Terlikowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chrześcijaństwo Japonia Tomasz Terlikowski Filip Memches

"Gwarantem bezpieczeństwa w Europie są USA"

Polska i Stany Zjednoczone mają w ostatnim tygodniu marca zawrzeć porozumienie dotyczące sprzedaży naszemu krajowi systemu rakietowego Patriot – poinformował Reuters. Powołuje się przy tym na trzy anonimowe źródła. W Debacie Poranka komentarz Tomasza Sakiewicza z „Gazety Polskiej”, Tomasza Terlikowskiego z Telewizji Republika i Bartłomieja Radziejewskiego z „Nowej Konfederacji”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Patriot Rosja NATO Tomasz Sakiewicz Tomasz Terlikowski

W Gruncie Rzeczy: Historia św. Maksymiliana

Maksymilian Maria Kolbe – polski franciszkanin, założyciel miesięcznika „Rycerz Niepokalanej”, redaktor „Małego Dziennika”. Zginął śmiercią męczeńską, w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. W audycji W Gruncie Rzeczy Tomasz Terlikowski, publicysta i autor książki „Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika”, opowiadał o życiu i śmierci duchownego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maksymilian Maria Kolbe II wojna światowa Tomasz Terlikowski Auschwitz chrześcijaństwo

"Kompromis aborcyjny z 1993 roku nie istnieje"

Sejm odrzucił w środę obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, który zakładał liberalizację obowiązujących obecnie przepisów; do komisji trafił natomiast inny obywatelski projekt, komitetu „#ZatrzymajAborcję”, zaostrzający prawo dotyczące aborcji. O sporze o aborcje mówili w audycji W Gruncie Rzeczy Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika) i Magdalena Kaliszuk-Korzekwa (CitizenGo Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 aborcja Sejm Filip Memches Tomasz Terlikowski

Austriackie problemy z tożsamością Kościoła

W wiedeńskiej katedrze św. Szczepana w Światowy Dzień Aids, miało miejsce międzywyznaniowe nabożeństwo żałobne w intencji homoseksualistów. Współgospodarzem wydarzenia był kardynał Christoph Schönborn, a gościem specjalnym był transwestyta Conchita Wurst. O kondycji kościoła katolickiego mówili w audycji Szukając dziury w całym publicyści: Tomasz Terlikowski i Tomasz Wiścicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha Wiedeń chrześcijaństwo Tomasz Terlikowski homoseksualizm

"Ojciec musi stawiać granice, ale też uczyć je przekraczać"

- W pewnym momencie trzeba dać dzieciom wolność. Nie chowamy przecież tych dzieci dla siebie. Nie jestem ojcem po to, by dzieci całe życie były ze mną, tylko po to, by wyszły w świat. Nie trzeba się przejmować na przykład, że dziecko się nudzi, bowiem wtedy musi być kreatywne, by znaleźć sobie zajęcie. Ojciec jest od tego, by pozwolił dziecku wejść na drzewo lub, co jest dla wielu herezją, na szarpanie się między sobą – mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Terlikowski, ojciec pięciu dzieci.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ojcostwo Tomasz Terlikowski wychowanie dzietność

„Jego życiorysem można by obdarzyć kilku bohaterów”

- Ojciec Maksymilian Kolbe to jeden z trzech najbardziej znanych Polaków na świecie. W Polsce i na świecie jest znany głównie przez swoje męczeństwo. Trzeba też pamiętać, że Maksymilian Kolbe cały czas żył w niebezpieczeństwie, że umrze. Kilka razy ocierał się o śmierć z powodu choroby – mówił o św. Maksymilianie Kolbe Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika, a także autor biografii zakonnika. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maksymilian Maria Kolbe Tomasz Terlikowski religia

Coraz lepsze notowania prezydenta Andrzeja Dudy

„56 proc. badanych pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. To wzrost o 5 proc. w stosunku do marca” – wynika z sondażu CBOS. Jednocześnie zaledwie 24 proc. badanych dobrze ocenia działalność Sejmu. O prezydenturze Andrzeja Dudy i poziomie sejmowej debaty rozmawiali w Polskim Radiu 24 Marcin Fijołek (wPolityce), Marcin Celiński (Liberte) i Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika).
Zobacz więcej na temat:  PiS Prawo i Sprawiedliwość prezydent Andrzej Duda sondaże Marcin Celiński Tomasz Terlikowski Wiktor Świetlik

Nieznane oblicze św. Maksymiliana Marii Kolbego

Więzień obozu Auschwitz, kapłan bezgranicznie oddany Matce Bożej Niepokalanej, a w opinii innych antysemita oraz osoba o twardym i bezkompromisowym charakterze. Kim był w rzeczywistości człowiek, który oddał swoje życie za bliźniego? W audycji "Życie z duszą, czy bez" mówił o tym publicysta Tomasz Terlikowski, autor biografii polskiego świętego i męczennika.
Zobacz więcej na temat:  wiara religia Maksymilian Maria Kolbe Tomasz Terlikowski