Polskie Radio
Section05
Tomasz Terlikowski

"Kompromis aborcyjny z 1993 roku nie istnieje"

Sejm odrzucił w środę obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, który zakładał liberalizację obowiązujących obecnie przepisów; do komisji trafił natomiast inny obywatelski projekt, komitetu „#ZatrzymajAborcję”, zaostrzający prawo dotyczące aborcji. O sporze o aborcje mówili w audycji W Gruncie Rzeczy Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika) i Magdalena Kaliszuk-Korzekwa (CitizenGo Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 aborcja Sejm Filip Memches Tomasz Terlikowski

Austriackie problemy z tożsamością Kościoła

W wiedeńskiej katedrze św. Szczepana w Światowy Dzień Aids, miało miejsce międzywyznaniowe nabożeństwo żałobne w intencji homoseksualistów. Współgospodarzem wydarzenia był kardynał Christoph Schönborn, a gościem specjalnym był transwestyta Conchita Wurst. O kondycji kościoła katolickiego mówili w audycji Szukając dziury w całym publicyści: Tomasz Terlikowski i Tomasz Wiścicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha Wiedeń chrześcijaństwo Tomasz Terlikowski homoseksualizm

"Ojciec musi stawiać granice, ale też uczyć je przekraczać"

- W pewnym momencie trzeba dać dzieciom wolność. Nie chowamy przecież tych dzieci dla siebie. Nie jestem ojcem po to, by dzieci całe życie były ze mną, tylko po to, by wyszły w świat. Nie trzeba się przejmować na przykład, że dziecko się nudzi, bowiem wtedy musi być kreatywne, by znaleźć sobie zajęcie. Ojciec jest od tego, by pozwolił dziecku wejść na drzewo lub, co jest dla wielu herezją, na szarpanie się między sobą – mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Terlikowski, ojciec pięciu dzieci.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ojcostwo Tomasz Terlikowski wychowanie dzietność

„Jego życiorysem można by obdarzyć kilku bohaterów”

- Ojciec Maksymilian Kolbe to jeden z trzech najbardziej znanych Polaków na świecie. W Polsce i na świecie jest znany głównie przez swoje męczeństwo. Trzeba też pamiętać, że Maksymilian Kolbe cały czas żył w niebezpieczeństwie, że umrze. Kilka razy ocierał się o śmierć z powodu choroby – mówił o św. Maksymilianie Kolbe Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika, a także autor biografii zakonnika. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maksymilian Maria Kolbe Tomasz Terlikowski religia

Coraz lepsze notowania prezydenta Andrzeja Dudy

„56 proc. badanych pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. To wzrost o 5 proc. w stosunku do marca” – wynika z sondażu CBOS. Jednocześnie zaledwie 24 proc. badanych dobrze ocenia działalność Sejmu. O prezydenturze Andrzeja Dudy i poziomie sejmowej debaty rozmawiali w Polskim Radiu 24 Marcin Fijołek (wPolityce), Marcin Celiński (Liberte) i Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika).
Zobacz więcej na temat:  PiS Prawo i Sprawiedliwość prezydent Andrzej Duda sondaże Marcin Celiński Tomasz Terlikowski Wiktor Świetlik

Nieznane oblicze św. Maksymiliana Marii Kolbego

Więzień obozu Auschwitz, kapłan bezgranicznie oddany Matce Bożej Niepokalanej, a w opinii innych antysemita oraz osoba o twardym i bezkompromisowym charakterze. Kim był w rzeczywistości człowiek, który oddał swoje życie za bliźniego? W audycji "Życie z duszą, czy bez" mówił o tym publicysta Tomasz Terlikowski, autor biografii polskiego świętego i męczennika.
Zobacz więcej na temat:  wiara religia Maksymilian Maria Kolbe Tomasz Terlikowski

Ustawa o prawach zwierząt. Będą "fundamentalne zmiany"?

„W reakcji na liczbę przypadków znęcania się nad zwierzętami oraz szokujące przykłady bestialskiego uśmiercania zwierząt ministerstwo sprawiedliwości przygotowało pakiet zmian, które mają przeciwdziałać takim zdarzeniom” – poinformował resort sprawiedliwości, który obecnie przygotowuje nowe przepisy dotyczące ochrony praw zwierząt. O funkcjonowania schronisk, wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach i hodowli zwierząt futerkowych rozmawiali w Debacie Poranka poseł PO Paweł Suski (Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt), Dobrosława Gogłoza (Stowarzyszenie Otwarte Klatki) i Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zwierzęta prawa zwierząt Tomasz Terlikowski Sejm Łukasz Sobolewski

Czy papież Franciszek jest za bardzo miłosierny?

Książka Antonio Socciego "Ostatnie proroctwo. List do papieża Franciszka o Kościele w czasach ostatecznych" wywołała burzę. Autor stawia w niej zarzut o wewnętrzne osłabianie Kościoła przez papieża. Chodzi o jego ustępstwa wobec liberalnego i lewicowego sposobu myślenia. Czy ten zarzut jest słuszny? Odpowiadał w audycji "Życie z duszą czy bez" Tomasz Terlikowski, filozof, publicysta, redaktor naczelny TV Republika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 religia Kościół katolicki papież Franciszek Tomasz Terlikowski wiara

Boże Narodzenie. Pamiętamy o prawdziwym znaczeniu Świąt?

- Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, bo narodził się młody Bóg. Czy dla wszystkich się narodził? Czy obchodzenie Świąt w polskich i europejskich domach jest swoistą soczewką w której widać zmiany społeczne, cywilizacyjne, kulturowe chrześcijaństwa w Europie? - zastanawiał się prowadząca świąteczną "Debatę Jedynki" Agata Puścikowska.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo wiara religia Tomasz Terlikowski Europa Agata Puścikowska