Polskie Radio
Section05
Krzysztof Łoniewski

Freeride, czyli jazda wysokich lotów. Mistrzyni Zuza Witych gościem Trójki

Freeride World Tour to najbardziej prestiżowe zawody w narciarstwie pozatrasowym, a zwycięstwo w nich można porównać ze zdobyciem Pucharu Świata. Do walki stanęło 10 najlepszych zawodniczek z całego świata, w tym Zuza Witych, która przyjechała do szwajcarskiego Verbier jako debiutantka i zajęła… trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej! – Jeszcze trzy lub cztery lata temu oglądałam te zawody jako kibic, marząc o tym, że kiedyś być może mi się uda – wspominała narciarka w audycji "Sportowa Trójka pod księżycem. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz narty Szwajcaria narciarstwo dowolne

Co jeść po bieganiu? Dietetyk podpowiada

Dlaczego posiłek po bieganiu jest koniecznością? Bo tak naprawdę to regeneracja powoduje, że wzrasta poziom sportowy biegacza. Oczywiście, ważne jest to, co się dzieje na treningu, ile człowiek z siebie daje, jednak kluczowe znaczenie ma odpowiednia regeneracja. Chodzi o to, że organizm musi uzupełnić stracone elementy, a posiłek ich dostarcza.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie SPORT jedzenie dieta Krzysztof Łoniewski Trójka

UltraMataron Bieszczadzki. "Każdy dystans może być ekstremalny"

– Może dla niektórych ultraMaraton Bieszczadzki jest ekstremalny, ale tak naprawdę to, czy jest dystans 90 kilometrów czy 52, 26 czy 14, bo takie dystanse tutaj mamy, to dla tych, którzy przygotowywali się po to, żeby się ścigać, to jest to ekstremalne ściganie, ale tak samo jest z tymi, którzy przygotowywali się i ścigali się na 400 metrów – podkreśla Mirosław Bieniecki, dyrektor Bieszczadzkiego ultraMaratonu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski STYL ŻYCIA bieganie aktywność fizyczna Bieszczady aktywność

Łemkowyna Ultra Trail, czyli bieg dla najwytrwalszych

– Aby wystartować w naszym koronnym dystansie, czyli na dystansie 150 km z Krynicy Zdrój do Komańczy należy mieć na swoim koncie minimum 6 punktów kwalifikacyjnych ITRA (…). Jest to trasa wymagająca, bieg odbywa się w październiku, zdarzały się przymrozki, bardzo często pada deszcz – opowiada Gabriela Gajdzińska, organizatorka biegu. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski STYL ŻYCIA bieganie bieg górski aktywność fizyczna

Tokio 2020: jaka jest kondycja polskiego sportu?

W Tokio trwają igrzyska olimpijskie. To nie są igrzyska podobne do innych: koronawirus spowodował, że są rozgrywane rok później, w pandemicznym reżimie, a więc bez udziału lub z bardzo ograniczonym udziałem publiczności. Mimo to sportowe emocje są ogromne, a zdobyte medale, okupione latami treningów i wysiłków, są właściwie bezcenne. 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Tokio 2020 olimpiada Paweł Januszewski Igor Błachut Krzysztof Łoniewski Trójka Klub Trójki

Olimpijczycy w Powstaniu Warszawskim

Tak się złożyło, że w tym roku 1 sierpnia i 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego zbiegła się z trwającą w Tokio Olimpiadą. A wśród walczących w powstaniu byli również sportowcy i polscy olimpijczycy. Niestety, arenę i sportową walkę o medale byli zmuszeni zamienić na walkę zupełnie innego rodzaju, w której stawką były śmierć lub życie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Powstanie Warszawskie HISTORIA historia Polski SPORT Krzysztof Łoniewski Trójka