Polskie Radio
Section05
Magdalena Żuk

Zbigniew Ziobro interweniuje w Egipcie ws. Magdaleny Żuk

Zbigniew Ziobro interweniuje u władz Egiptu ws. śmierci Magdaleny Żuk. W liście do tamtejszego prokuratora generalnego, minister sprawiedliwości wnosi o szybkie przekazanie dokumentacji na temat Magdaleny Żuk. "Egipscy i polscy prokuratorzy są to winni rodzinie zmarłej Polki. Leży to także w interesie władz Egiptu - z uwagi na duży międzynarodowy rozgłos nadany tej sprawie w mediach" – napisał Ziobro w liście.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Żuk Zbigniew Ziobro Egipt prokuratura list śmierć

Handel ludźmi. "Każdy może zostać ofiarą"

Według europejskich zestawień Polska w ubiegłym roku zajmowała piąte miejsce, jako kraj pochodzenia pokrzywdzonych w handlu ludźmi. Polska jest zarówno krajem pochodzenia ofiar, które trafiają do krajów Europy Zachodniej, miejscem wykorzystywania ofiar z Europy Wschodniej i Azji, oraz krajem tranzytowym dla handlarzy. O handlu ludźmi mówiła w audycji Kulisy Spraw Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka prasowa komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Żuk handel ludźmi policja policja polska przestępczość

W Magazynie śledczym Anity Gargas zagadka Magdaleny Żuk

Czy sprawa Magdaleny Żuk ma związek z handlem kobietami? Jaką rolę w wydarzeniach odgrywa partner dziewczyny? A może jej śmierć łączy się z równie zagadkowym samobójstwem modelki w Karpaczu? Czy zaangażowanie detektywa Rutkowskiego pomaga czy szkodzi sprawie?  Materiał reporterów "Magazynu śledczego Anity Gargas" już w dziś o 22:05 w TVP1.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA śmierć Polki w Egipcie Magdalena Żuk Anita Gargas

Śmierć Polki w Egipcie. Pierwsze ustalenia śledczych

- Na ciele Magdaleny Ż., zmarłej w Egipcie, brak jest śladów świadczących o użyciu wobec niej przemocy. Tak wynika ze wstępnych ustaleń śledztwa, o czym poinformowali badający sprawę prokuratorzy z Jeleniej Góry. - Sprawa śmierci Magdaleny Ż. ma dla nas charakter priorytetowy, dołożymy wszelkich starań, żeby jak najszybciej wyjaśnić okoliczności tej śmierci - powiedział szef Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Marek Gołębiowski. 
Zobacz więcej na temat:  Egipt Magdalena Żuk POLSKA prokuratura