Polskie Radio
Section05
list

TYLKO U NAS Kacper Płażyński: liczymy na opamiętanie prezydent Gdańska

- Chcemy, żeby Aleksandra Dulkiewicz opamiętała się w uprawianej przez siebie polityce. Nie możemy godzić się na fałszowanie historii i brutalizację języka debaty publicznej w Gdańsku - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl gdański radny Kacper Płażyński, odnosząc się do listu otwartego, jaki w imieniu kilkunastu przedstawicieli różnych środowisk skierował w czwartek do prezydent Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Kacper Płażyński Aleksandra Dulkiewicz list

Publicysta: treść listu ambasador USA nie powinna być znana

– Nie powinniśmy znać treści listu pani Mosbacher. To dowodzi, że walki frakcyjne w obozie rządzącym bardzo przybierają na sile – stwierdził Adam Buła z Agencji Informacyjnej Polska Press. Odniósł się w ten sposób do listu ambasador USA w Polsce do premiera Mateusza Morawieckiego i opublikowania jego treści w mediach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dyplomacja polityka list Stany Zjednoczone USA media stosunki polsko-amerykańskie

Asesorzy odpierają zarzuty KRS: nie mieliśmy szansy wyjaśnienia wątpliwości

"Krajowa Rada Sądownictwa nie dała kandydatom możliwości usunięcia ewentualnych braków" - napisali we wspólnym stanowisku asesorzy mianowani przez Zbigniewa Ziobrę. We wspólnie wypracowanym dokumencie podkreślają, że decyzja KRS jest przedmiotem kontrowersji wewnątrz środowiska sędziowskiego i poza nim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs asesorzy Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości list