Polskie Radio
Section05
Mikołaj Cześnik

Wniosek o wotum nieufności. "Nie było dialogu"

I Grzegorz Schetyna, i Beata Szydło mieli dzisiaj rację, mówiąc dokładnie przeciwko sobie - powiedział dr Olgierd Annusewicz, komentując w audycji "Puls Trójki" sejmową debatę nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu. Z kolei prof. Mikołaj Cześnik podkreślił słowa Władysława Kosiniaka-Kamysza o burzeniu wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  Sejm rząd Beaty Szydło Marcin Pośpiech opozycja demokratyczna Mikołaj Cześnik Olgierd Annusewicz

Zmiany w BOR. "Potrzeba więcej rozwagi"

- Mam wrażenie, że fala, która przeszła przez Biuro Ochrony Rządu może mieć pewien związek z problemami, które dzisiaj w BOR widzimy. Nie wydaje się, by wymiana kadr i wielki rewolucyjny zapał pod pewnymi względami był najlepszą strategią i taktyką. Potrzeba tu więcej rozwagi – powiedział w kontekście piątkowego wypadku z premier Szydło politolog prof. Mikołaj Cześnik z Fundacji Batorego. Gość odniósł się także do obecności polityków w mediach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Biuro Ochrony Rządu Beata Szydło Oświęcim wypadek Mikołaj Cześnik

Rząd chce kontrolować instytucje społeczeństwa obywatelskiego?

- Społeczeństwo obywatelskie to takie, które jest aktywne, wrażliwe na potrzeby członków wspólnoty, posiadające zdolność samoorganizacji, wytyczania i osiągania upragnionych celów, bez impulsu ze strony władzy państwowej. Jego niezależność od państwowych instytucji nie musi oznaczać rywalizacji z władzą - przypominał Marek Mądrzejewski.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Mikołaj Cześnik ngo pomoc społeczeństwo obywatelskie