X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory samorządowe 2014

Dla kogo samorządy? "Wszystko może się zdarzyć"

- Nie wątpię w to, że PiS wygra wybory samorządowe, biorąc pod uwagę wyniki w całym kraju. To jednak nie oznacza, że ta partia będzie rządziła. Lokalnie bardzo ważne są zdolności koalicyjne - powiedział w Debacie Poranka Mirosław Skowron z "Super Expressu". W Polskim Radiu 24 o tym, która partia osiągnie najlepszy wynik w październikowym głosowaniu mówili również Tomasz Żołciak z "Dziennika Gazety Prawnej" i Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe 2018 wybory samorządowe 2014 koalicja obywatelska PiS Platforma Obywatelska PSL polityka

„Wybory nie mogą być organizowane przez tych, którzy są w nich wybierani”

- By wybory były uczciwe i nie sfałszowane, podstawową rzeczą - np. w wyborach samorządowych - jest to, by nie mogły być one organizowane przez tych, którzy są w nich wybierani. Tak niestety jest. Wójt na najniższym szczeblu jest odpowiedzialny za przebieg wyborów – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Dybowski z Ruchu Kontroli Wyborów.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce wybory samorządowe 2014 ordynacja wyborcza Państwowa Komisja Wyborcza

Prezes PiS: naukowcy powinni zbadać wyniki wyborów

Jarosław Kaczyński zaproponował powołanie niezależnego zespołu naukowców, który miałby zweryfikować wyniki wyborów samorządowych. - Uważamy, że powołanie zespołu naukowców byłoby rzeczą w najwyższym stopniu pożądaną. Dzisiaj, kiedy wyniki wyborów już są, to co wiedzieliśmy przedtem na podstawie cząstkowych wyników, powinno być zbadane, możliwie metodami naukowymi - powiedział prezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe wybory samorządowe 2014