Polskie Radio
Section05
budżet Polski

Rzecznik Ministerstwa Finansów: stabilność finansowa Polski pod kontrolą

- Sytuacja jeśli chodzi o stabilność finansową Polski jest dobra. W obecną rzeczywistość wchodzimy z dużym zapasem. Jest zrównoważony budżet, wysokie wpływy z poszczególnych podatków oraz bardzo wysokie PKB - powiedział Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów, który odniósł się w ten sposób do wpływu pandemii koronawirusa na polską gospodarkę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Ministerstwo Finansów finanse finanse publiczne budżet Polski koronawirus Koronawirus w Polsce Antoni Trzmiel

Eksperci: Bez usprawnienia procedur większe pieniądze na zdrowie nie dadzą efektów

Ochrona zdrowia w warunkach starzejącego się społeczeństwa będzie potrzebowała coraz więcej pieniędzy, i nie jest to tylko problem Polski. Gdy zwiększa się liczba pacjentów, to nawet stały wzrost ilości pieniędzy przeznaczanych na walkę z nowotworami ciągle będzie niewystarczający - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia budżet Polski NFZ

Eksperci: Brukselska administracja, dbając o budżet Unii, powinna zacisnąć pasa

Moment ostatecznego ustalenia unijnego budżetu jeszcze zdecydowanie przed nami. Problem jest teraz zarówno po stronie przychodowej jak wydatkowej. Wcześniej uzgadniano na co przeznaczyć unijne środki, a teraz trzeba jeszcze uzgodnić kto ma więcej dopłacić, bo w związku z brexitem w unijnej kasie znalazło się blisko 9 mld euro rocznie mniej. Bardzo trudno będzie mieć więcej za mniej – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Paweł Cymcyk - prezes Związku Maklerów i Doradców.
Zobacz więcej na temat:  budżet UE 2021-2027 fundusze unijne budżet Polski Brexit Anna Grabowska

"Media publiczne muszą być finansowane z budżetu państwa". Kidawa-Błońska pięć miesięcy temu

- Telewizja publiczna będzie finansowana z budżetu. Mówimy o tym od czterech lat, powinna być finansowana z budżetu - przekonywała pięć miesięcy temu, we wrześniu 2019 roku, Małgorzata Kidawa-Błońska. Polityk argumentowała wówczas, że telewizja publiczna i rozgłośnie radiowe powinny "mieć możliwość spokojnego, racjonalnego funkcjonowania".
Zobacz więcej na temat:  media publiczne TVP Polskie Radio onkologia polityka Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska opozycja POLSKA budżet Polski

Senacka komisja przyjęła poprawki do budżetu

Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych rozpatrzyła poprawki do projektu ustawy budżetowej na ten rok. Senatorowie rekomendowali przyjęcie poprawek, które w większości dotyczą inwestycji regionalnych związanych z budową dróg i obwodnic, a także wsparcia dla szpitali i instytucji kultury. - Poprawki mają przede wszystkim złe źródło finansowania - ocenił wiceminister finansów Tomasz Robaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA finanse budżet Polski Senat polityka

Eksperci: W sprawie koronawirusa musimy skupić się na prewencji, a to też sporo kosztuje

Wydając 200 mln zł z budżetu na działania związane z koronawirusem Polska przeznacza biorąc pod uwagę, że cała Unia Europejska zdecydowała się przeznaczyć na ten cel 230 mln euro. O 2,5 mld dolarów wystąpił do Kongresu prezydent Donald Trump. To wszystko są pieniądze skierowane głównie na przygotowanie szczepionki. Ale równie ważna jest profilaktyka i informowanie o tym, jak ten wirus się przenosi – mówił audycji "Rządy Pieniądza" ekonomista Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Chiny żywność budżet Polski Unia Europejska Anna Grabowska