Polskie Radio
Section05
Muzyka dla rodzica

Niefarmalogiczne wsparcie dzieci z depresją

Depresja u dzieci oraz techniki uspokajające u dzieci i młodzieży były tematem wieczornej audycji dla rodziców w Polskim Radiu Dzieciom. Podczas dwugodzinnej rozmowy postaramy się zgłębić temat i rozwiać wszelkie wątpliwości z nim związane. Rozmawialiśmy m.in. o ziołach i psychobiotykach wpływających na oś jelitowo-mózgową, która ma wpływ na zachowanie człowieka, m.in stany lękowe i łagodne objawy depresji.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla dzieci Muzyka dla rodzica wychowanie rodzicielstwo depresja rozwój dziecka

Filozofowanie z dzieckiem. Rozmowy w audycji dla rodziców

Słysząc pojęcie "filozofia", wiele osób może pomyśleć o nudnej i niepotrzebnej dziedzinie życia. Prawda jest taka, że nauka ta jest niezwykle przydatna dla człowieka, ponieważ pomaga uzupełnić braki, których edukacja szkolna nie jest w stanie wyrównać. Powodem tego jest fakt, że szkoły przygotowują w znacznej mierze do życia zawodowego, natomiast filozofia skupia się na znalezieniu odpowiedzi na pytania dotyczące świata i nas samych. Jak rozmawiać z dziećmi na tematy filozoficzne? Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania kolejnej audycji dla rodziców.
Zobacz więcej na temat:  Radio Dzieciom radio dla dzieci Strefa Rodzica wychowanie Muzyka dla dzieci Muzyka dla rodzica

Pt. 23.00. Gościem audycji Gina Damalfi

Gościem audycji będzie Marta Kondraciuk, występująca pod pseudonimem Gina Damalfi. Gina Damalfi komponuje gitarowe piosenki, śpiewa i pisze teksty. Utwór "A kiedy już" w konkursie songwriterskim "Czekamy, czekamy" im. Roberta Brylewskiego, znalazł się wśród dziesięciu najlepszych utworów wyróżnionych przez jury i jest kolejnym singlem po "Palermo" - które na Liście Przebojów Czwórki było numerem 1- i "Gdy nie ma ruchu", zapowiedzią jej debiutanckiego albumu.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna Muzyka dla rodzica