Polskie Radio
Section05
Muzyka dla rodzica

Co daje nam edukacja muzyczna?

Dlaczego warto namawiać do edukacji muzycznej zarówno dzieci, jak i dorosłych? Znane jest powiedzenie, że "muzyka łagodzi obyczaje". Dzięki niej możemy również rozwijać swoje umiejętności i odkrywać nowe, interesujące nas rzeczy. 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz Muzyka dla dzieci muzyka ludowa muzyka tradycyjna muzyka klasyczna muzyka rozrywkowa szkoła szkoła podstawowa edukacja flet perkusja chór orkiestra dzieci młodzież nauczyciel muzyki nauczyciel

Ewa Farna gościem Polskiego Radia Dzieciom

W "Muzycznych podróżach Adama Dobrzyńskiego" usłyszymy dziś rozmowę z Ewą Farną. Artystka za chwilę urodzi drugie dziecko, właśnie wydała swój pierwszy od siedmiu lat nowy album. Opowie o podróżowaniu między Polską a Czechami, macierzyństwie, o piątym smaku, o duetach, które pojawiają się na płycie "Umami". Będą wspomnienia, będzie o popularności, będzie też o ulubionych miastach.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże Adam Dobrzyński

Niefarmalogiczne wsparcie dzieci z depresją

Depresja u dzieci oraz techniki uspokajające u dzieci i młodzieży były tematem wieczornej audycji dla rodziców w Polskim Radiu Dzieciom. Podczas dwugodzinnej rozmowy postaramy się zgłębić temat i rozwiać wszelkie wątpliwości z nim związane. Rozmawialiśmy m.in. o ziołach i psychobiotykach wpływających na oś jelitowo-mózgową, która ma wpływ na zachowanie człowieka, m.in stany lękowe i łagodne objawy depresji.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla dzieci wychowanie rodzicielstwo depresja rozwój dziecka

Filozofowanie z dzieckiem. Rozmowy w audycji dla rodziców

Słysząc pojęcie "filozofia", wiele osób może pomyśleć o nudnej i niepotrzebnej dziedzinie życia. Prawda jest taka, że nauka ta jest niezwykle przydatna dla człowieka, ponieważ pomaga uzupełnić braki, których edukacja szkolna nie jest w stanie wyrównać. Powodem tego jest fakt, że szkoły przygotowują w znacznej mierze do życia zawodowego, natomiast filozofia skupia się na znalezieniu odpowiedzi na pytania dotyczące świata i nas samych. Jak rozmawiać z dziećmi na tematy filozoficzne? Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania kolejnej audycji dla rodziców.
Zobacz więcej na temat:  Radio Dzieciom radio dla dzieci Strefa Rodzica wychowanie Muzyka dla dzieci

Pt. 23.00. Gościem audycji Gina Damalfi

Gościem audycji będzie Marta Kondraciuk, występująca pod pseudonimem Gina Damalfi. Gina Damalfi komponuje gitarowe piosenki, śpiewa i pisze teksty. Utwór "A kiedy już" w konkursie songwriterskim "Czekamy, czekamy" im. Roberta Brylewskiego, znalazł się wśród dziesięciu najlepszych utworów wyróżnionych przez jury i jest kolejnym singlem po "Palermo" - które na Liście Przebojów Czwórki było numerem 1- i "Gdy nie ma ruchu", zapowiedzią jej debiutanckiego albumu.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna