Polskie Radio
Section05
Omsk

Rosyjski portal: lekarze od początku wiedzieli, że Nawalnego próbowano otruć

Portal informacyjny "Meduza" dotarł do rosyjskich lekarzy, którzy uczestniczyli w konsultacjach medycznych dotyczących stanu zdrowia Aleksieja Nawalnego, gdy przebywał on w Omsku. Władze Rosji oficjalnie odrzucają wersję o zamachu na opozycyjnego polityka i tłumaczą, że "żadnej próby otrucia nie było".
Zobacz więcej na temat:  broń chemiczna Aleksiej Nawalny Rosja polityka Omsk opozycja demokratyczna ŚWIAT

NASZ WYWIAD Otrucie Nawalnego. Siergiej Aleksaszenko: Nawalny ostatnio mało podróżował, Kreml czekał na okazję. Decyzja zapadła dawno

- Liczba osób, które Kreml starał się nastraszyć albo zabić – jest dostatecznie długa. Aleksiej Nawalny przedstawia duże zagrożenie dla Kremla. To jedyny polityk opozycyjny, który konsekwentnie i bardzo aktywnie stawia czoło reżimowi. Przeszkadzał Kremlowi. Nie mam specjalnych wątpliwości co do tego, kto mógł pokusić się o zamach na jego życie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Siergiej Aleksaszenko z Fundacji imienia Borysa Niemcowa.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja Europa Omsk Kreml NASZ WYWIAD opozycja demokratyczna Europa ŚWIAT

NASZ WYWIAD Siergiej Dawidis: to złożona operacja, jak otrucie Litwinienki czy Skripala. Nawalny jest najgroźniejszym przeciwnikiem Kremla

- Aleksiej Nawalny to najpoważniejszy oponent rosyjskiej władzy i najbardziej znaczący polityk w opozycji antykremlowskiej. Tylko aparat państwowy dysponuje środkami, by przeprowadzić tego rodzaju operację – i widzimy próby zacierania śladów, ukrywania informacji – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Siergiej Dawidis z Memoriału, obrońca praw człowieka, odnosząc się do próby otrucia opozycjonisty. 
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja Europa Omsk Kreml NASZ WYWIAD

Samolot z Nawalnym na pokładzie wystartował z Omska. Opozycjonista leci na leczenie do Niemiec

Aleksiej Nawalny został wypisany ze szpitala w Omsku. Karetka pogotowia odwiozła nieprzytomnego polityka na lotnisko. Jak poinformowała jego rzeczniczka Kira Jarmysz, samolot medyczny, na którego pokładzie znajduje się opozycjonista, wystartował już z lotniska w Omsku i jest w drodze do Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Aleksiej Nawalny zdrowie choroba medycyna Niemcy służba zdrowia Omsk Berlin