X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ordynacja podatkowa

Rzecznik Praw Podatnika stróżem podatkowej sprawiedliwości

Na ostatnim posiedzieniu rząd przyjął projekty ustaw o Rzeczniku Praw Podatnika, ordynacji podatkowej oraz przepisy wprowadzające te ustawy. Regulacje przygotowane przez resort finansów mają lepiej chronić podatników. Dziś przyglądamy się temu, co faktycznie znalazło się w nowych przepisach i jak mogą one wpłynąć na sytuację podatnika, którymi jesteśmy my wszyscy.
Zobacz więcej na temat:  podatki Ordynacja podatkowa NBP

Ekspert: przepisy podatkowe są niejasne i źle napisane

Trwa dyskusja o potrzebie wprowadzenia nowej ordynacji podatkowej. Miałaby ona skuteczniej zabezpieczać prawa podatników przed organami skarbowymi. - Zasada rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika jest w dalszym ciągu niestosowana – podkreślał w Polskim Radiu 24 prof. Adam Mariański, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podatek VAT podatki Ordynacja podatkowa Ministerstwo Finansów