Polskie Radio
Section05
Piotr Galus

Trening na zimę. Jak przygotować się do jazdy na stoku?

Osoby wybierające się na stok narciarski często zapominają, że najpierw trzeba zadbać o swoją tężyznę fizyczną. Przygotowania powinno się rozpocząć przynajmniej kilka tygodni przed zapięciem nart lub deski, aby zwiększyć komfort jazdy. Co więcej, taka rozgrzewka dobrze zrobi też tym, którzy na nartach nie jeżdżą, ale planują na przykład pochodzić po górach.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Henryk Szrubarz Piotr Galus Patryk Michalski trening siłowy gimnastyka aktywność fizyczna aktywność narty snowboard

Jak zadbać o nasze zdrowie? Nie siedź, poćwicz!

Wstań! Nie siedź, rusz się! Także w pracy, w biurze, w domu, siedząc przed komputerem czy telewizorem, w kolejce do autobusu czy do piekarni - czyli w "Czterech porach roku" jak na co dzień, każdego dnia, w każdej godzinie dobrymi nawykami, prostymi ćwiczeniami, zmianą przyzwyczajeń możemy poprawić naszą sylwetkę, wspomóc kręgosłup, krążenie, samopoczucie. W audycji również o tym, co nas może w tym wspomagać, np. aplikacje kontrolujące bezczynność. 
Zobacz więcej na temat:  gimnastyka zdrowie aktywność fizyczna Piotr Galus Powstanie Styczniowe Agnieszka Kunikowska

Sport dla ludzi z nadwagą i otyłością. Jaką wybrać dyscyplinę?

Ruch jest niezbędny w walce z otyłością, ale są aktywności, których na początku lepiej unikać, żeby nie zrobić sobie krzywdy. - Duża nadwaga jest przeciwskazaniem do biegania, które może doprowadzić do przeciążeń. W takich przypadkach w ogóle nie zaleca się sportów intensywnych - mówi fizjoterapeutka i trenerka medyczna Ilona Ozimek.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA nadwaga otyłość zdrowie ruch aktywność fizyczna Piotr Galus

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Relacje w Jedynce [POSŁUCHAJ]

W ramach Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim w Gdański (22-23 lipca), ratownicy rywalizowali w 9 widowiskowych i wymagających konkurencjach będących symulacjami rzeczywistych akcji i działań ratowniczych w oparciu o regulamin zawodów ILS - Światowej Organizacji Ratownictwa Wodnego. Relacje z najważniejszej letniej imprezy w dziedzinie sportowego ratownictwa wodnego gościły na antenie Jedynki i Czwórki przez cały weekend, skąd słuchacze dowiadują się, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą.
Zobacz więcej na temat:  ratownik wodny Gdańsk Piotr Galus

Przygotowania do triathlonu w sześć tygodni - to możliwe?

- Nie będę oczywiście bił rekordów, moim celem jest ukończyć triathlon za sześć tygodni w dobrym zdrowiu. Postanowiłem też wesprzeć dzięki temu cele charytatywne, co jest dodatkową motywacją - mówił trener lekkoatletyczny Jakub Jezierski, który dopiero niedawno zaczął przygotowania do wyjątkowo ciężkich zawodów. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka hobby zabawa triathlon aktywność fizyczna Piotr Galus zdrowie