Polskie Radio
Section05
Krystyna Pawłowicz

Chaos wokół Twittera. Gigant się tłumaczy. "Musimy podjąć ekstremalne środki, by usunąć spam i boty"

Obecnie ograniczenia w korzystaniu z serwisu dotyczą małego procenta użytkowników - podał we wtorek Twitter, odnosząc się do wprowadzonych w ostatnich dniach restrykcji zmniejszających liczbę dostępnych wpisów. Firma twierdzi, że limity - wprowadzone w ramach walki z botami - miały "minimalny" wpływ na reklamodawców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT elon musk Krystyna Pawłowicz media społecznościowe twitter

"Mam skierowanie lekarskie, jak wszyscy inni pacjenci". Krystyna Pawłowicz o pobycie w ośrodku

- Jest tutaj hotel, ale tylko dla pacjentów, którzy przejeżdżają na zabiegi lecznicze. Ja mam skierowanie lekarskie, tak jak wszyscy inni pacjenci. Nie można sobie tutaj tak po prostu przyjechać – powiedziała portalowi tvp.info prof. Krystyna Pawłowicz o swoim pobycie w ośrodku "Malinowy Zdrój" w Solcu-Zdroju. Część polityków opozycji zarzuca jej, że wbrew związanym z pandemią ograniczeniom wybrała się do SPA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Krystyna Pawłowicz świętokrzyskie zdrowie

"To przekroczenie kolejnych norm". Dera o ataku na sędziego TK

- W tej chwili lewicowe manifestacje cechują się olbrzymią agresywnością, to jest wspólna cecha wszystkich lewicowych manifestacji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera​, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, odnosząc się do protestów dotyczących wyroku TK. 
Zobacz więcej na temat:  protesty w Warszawie Trybunał Konstytucyjny aborcja Andrzej Dera kancelaria prezydenta Krystyna Pawłowicz policja polska POLSKA Jerzy Jachowicz

"Po wyroku TK czuję się nękana". Prof. Krystyna Pawłowicz o tym, jak została zaatakowana

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz mówi, że czuje się nękana po wyroku TK ws. aborcji. Według jej relacji, kiedy wróciła do domu, drogę zagrodziło jej dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich stanął na przejściu do klatki schodowej, w której mieszka i kazał się jej tłumaczyć z wyroku, a drugi wszystko filmował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krystyna Pawłowicz policja Trybunał Konstytucyjny

Sikorski do Pawłowicz na Twitterze "Zamknij się, wariatko". Mroczek: przekroczył pewne granice

Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych, w zdecydowany sposób wypowiedział się na Twitterze wobec Krystyny Pawłowicz, sędzi Trybunału Konstytucyjnego. – Są pewne granice w dyskusji, niepotrzebnie je przekraczał – ocenił Czesław Mroczek, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach Radosław Sikorski Krystyna Pawłowicz polityka koalicja obywatelska Czesław Mroczek

Prezes PiS o głosowaniu ws. KRS: Elżbieta Witek podjęła właściwą decyzję

- Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podjęła po długim zastanawianiu się właściwą decyzję - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o przebieg głosowania w sprawie wyboru przez Sejm członków Krajowej Rady Sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Jarosław Kaczyński Sejm Elżbieta Witek Krystyna Pawłowicz Stanisław Piotrowicz Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo POLSKA

Prof. G. Grabowska o TK: nie ma górnej granicy wieku

- Sędziowie TK sprawują swoją funkcję przez 9 lat maksimum, to jest cała kadencja. Jest dolny limit - to jest 40 lat - natomiast nie ma górnej granicy. Inaczej jest w SN, bo nie ma kadencyjności - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska, prawnik z Wyższej Szkoły Menadżerskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Sejm Krystyna Pawłowicz Stanisław Piotrowicz Antoni Trzmiel Genowefa Grabowska Trybunał Sprawiedliwości UE