X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Krystyna Pawłowicz

Jerzy Owsiak komentuje sądową porażkę z Krystyną Pawłowicz

Jako kuriozalny określił w piątek Jerzy Owsiak czwartkowy wyrok warszawskiego sądu, nakazujący mu przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. - Dostałem wyrok za przekroczenie prędkości w stojącym samochodzie - mówił szef Fundacji WOŚP. Posłanka Pawłowicz, odnosząc się do wyroku, napisała w piątek na Twitterze: "Wygrałam drugi proces cywilny z J. Owsiakiem. Musi przeprosić. Teraz procesy karne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Owsiak Krystyna Pawłowicz sąd

Czy prezydent odrzuci kandydatury KRS do SN?

Dzisiaj KRS jest jedną z najbardziej transparentnych instytucji, jej obrady i przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego są jawne i dostępne dla każdego - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że wobec kandydatów do SN podejmowane są próby "wzbudzenia nagonki". O trwającej procedurze wyłaniania sędziów Sądu Najwyższego dyskutowali w "Debacie poranka” w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie), Grzegorz Gruchalski (Warszawskie Forum Samorządowe) i Grzegorz Łaguna (Superstacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Andrzej Duda Zbigniew Ziobro Kamil Zaradkiewicz Krystyna Pawłowicz sądownictwo

Prof. Krystyna Pawłowicz: sądy mają pełne poczucie bezkarności

- Informacja o decyzji SN zaskoczyła mnie. Rok temu, kiedy zmieniały się przepisy dotyczące wieku sędziów, nie wzbudziło to takiego zainteresowania. Sądy, a zwłaszcza Sąd Najwyższy łamią w tej sytuacji wszystkie obowiązujące zasady prawne i kompromitują się - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prof. Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS, komentując decyzję Sądu Najwyższego o zawieszeniu stosowania części przepisów ustawy o SN. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Krystyna Pawłowicz prawo

Posłanka PiS oczekuje od premiera informacji o uchodźcach

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz opublikowała na Twitterze pismo skierowane do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, w którym prosi o wyjaśnienia w sprawie przyjmowania przez Polskę migrantów i uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigranci w Europie Krystyna Pawłowicz Mateusz Morawiecki Joachim Brudziński premier MSWiA uchodźcy Prawo i Sprawiedliwość

"To jest oszczerstwo wymierzone w państwo polskie"

Według doniesień medialnych, irlandzka sędzia Aileen Donnelly zapowiedziała skierowanie do Trybunału Sprawiedliwości UE pytania o to, czy reforma systemu sprawiedliwości w Polsce nie stanowi zagrożenia dla uczciwego procesu Polaka broniącego się w Irlandii przed ekstradycją. W Polskim Radiu 24 komentarz Krystyny Pawłowicz, posłanki PiS i prawniczki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krystyna Pawłowicz Artur Wdowczyk Krajowa Rada Sądownictwa Irlandia sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość