Polskie Radio
Section05
Ryszard Siwiec

Protesty po inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację: wystawa na Zamku Królewskim

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie można obejrzeć wystawę "Nie tylko Siwiec" przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Składają się na nią materiały związane z polskimi protestami przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego (w tym Ludowego Wojska Polskiego) na Czechosłowację w sierpniu 1968 r. oraz akty solidarności z Czechami i Słowakami. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA wystawa Ryszard Siwiec Zamek Królewski Praska Wiosna 1968 interwencja w Czechosłowacji IPN Instytut Pamięci Narodowej Katarzyna Cygler Trójka

W Pradze upamiętniono Ryszarda Siwca, który podpalił się w proteście przeciwko inwazji na Czechosłowację w 1968 roku

W Pradze pod pomnikiem Ryszarda Siwca, który podpalił się w 1968 roku w Warszawie w proteście przeciwko inwazji na Czechosłowację, złożono w piątek kwiaty. Na pobliskim placu otwarto wystawę obrazującą bohaterów innych protestów w Polsce przeciwko okupacji Czechosłowacji przez wojska Układu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Siwiec Praga Czechy Układ Warszawski historia Polski

54. rocznica śmierci Ryszarda Siwca. Uroczystości odbędą się w czeskiej Pradze

W czeskiej Pradze zostanie dziś uczczona pamięć o Ryszardzie Siwcu w 54. rocznicę jego śmierci. We wrześniu 1968 roku Ryszard Siwiec dokonał samospalenia podczas uroczystości dożynkowych na warszawskim Stadionie Dziesięciolecia. Zaprotestował w ten sposób przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Siwiec PRL Czechy komunizm Praga ŚWIAT Europa