Polskie Radio
Section05

SPORT

Dziś w akcji ponownie Włosi i mecz "o wszystko" Rosjan

Rozpoczyna się druga kolejka fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy. W środę o 15 po raz drugi w tym turnieju zaprezentują się w grupie B Finlandia i Rosja, a później zmierzą się rywale z grupy A: o 18 Turcja z Walią i o 21 Włochy ze Szwajcarią.
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 reprezentacja Włoch reprezentacja Turcji reprezentacja Walii reprezentacja Finlandii reprezentacja Rosji reprezentacja Szwajcarii Piłka nożna

Święto zapasów w Warszawie. Świetne występy Polaków przed igrzyskami w Tokio

To było piękne święto zapasów w Warszawie.  Przez sześć dni polscy zawodnicy rywalizowali z wieloma czołowymi postaciami światowych zapasów w ramach Ranking Series Poland Open, czyli trzech turniejów z wieloletnią tradycją – 25. Poland Open w zapasach kobiet, 30. Memoriału Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym i 64. Memoriału Władysława Pytlasińskiego w klasycznych zapasach.
Zobacz więcej na temat:  zapasy Sporty walki igrzyska olimpijskie igrzyska Tokio 2020

Memoriał Janusza Kusocińskiego zapowiada się ciekawie. Plejada gwiazd na liście startowej

Plejada polskich i zagranicznych gwiazd lekkiej atletyki wystąpi w 67. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego. Impreza z wieloletnią tradycją odbędzie się 20 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. – Duży, piękny stadion i dobra publiczność. Trzeba się pokazać – mówi Piotr Małachowski, legenda polskiego rzutu dyskiem, dla którego będzie to jeden z ostatnich startów w karierze.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Piotr Małachowski Rzut dyskiem Rzut młotem Anita Włodarczyk Wojciech Nowicki Paweł Fajdek Skok o tyczce Piotr Lisek Pchnięcie kulą Michał Haratyk bieg 100 m ewa swoboda Justyna Święty-Ersetic Bieg 400m

Mocna obsada 3. Memoriału Ireny Szewińskiej. Przedsmak igrzysk w Tokio

Wielu kandydatów do medali olimpijskich, w niektórych konkurencjach pełna światowa czołówka – 3. Memoriał Ireny Szewińskiej zapowiada się pasjonująco. Impreza odbędzie się 30 czerwca na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. To będą ostatnie duże zawody lekkoatletyczne w Polsce przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska Bydgoszcz Rzut młotem Paweł Fajdek Wojciech Nowicki Bieg 800m Patryk Dobek Michał Haratyk Pchnięcie kulą Bieg 400m Justyna Święty-Ersetic Skok o tyczce Piotr Lisek Irena Szewińska Paweł Wojciechowski

PATRONAT Turniej golfa jakiego jeszcze nie było! Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska będą rywalizować w Mikołowie

Już 16 czerwca rozpocznie się I Ogólnopolski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych w Mikołowie. Trzydniowe rozgrywki będą pierwszym tego typu wydarzeniem sportowym w kraju. Weźmie w nich udział czterdziestu zawodników z całej Polski. Golf jest jedną z kilkudziesięciu oficjalnych dyscyplin sportowych rozgrywanych w ramach Olimpiadach Specjalnych na całym świecie, wchodzi on w skład najważniejszych tego typu wydarzeń m.in. Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  golf patronat

Krychowiak bije się w pierś. "Popełniłem błąd"

We wtorek, dzień po przegranej reprezentacji Polski ze Słowacją (1:2) w meczu grupy E piłkarskich mistrzostw Europy, Grzegorz Krychowiak, który dostał w tym spotkaniu czerwoną kartkę, odpowiadał na pytania dziennikarzy. - Popełniłem błąd, który może nas kosztować realizację celów - przyznał pomocnik na konferencji prasowej. 
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Słowacji Grzegorz Krychowiak