Polskie Radio
Section05

SPORT

TYLKO U NAS Roland Garros. Iga Świątek przed finałem: Sofia jest faworytką, ja zagram bez presji

Iga Świątek w sobotę zmierzy się w finale Roland Garros z rozstawioną z "czwórką" Sofią Kenin. Polka i Amerykanka zmierzą się po raz pierwszy w karierze seniorskiej. Ze starszą o dwa lata rywalką nasza tenisistka już jednak walczyła. Trafiły na siebie cztery lata temu w trzeciej rundzie... juniorskiego French Open. - Nie pamiętam zbyt wiele z tamtego meczu - przyznała tenisistka z Raszyna w rozmowie z Polskim Radiem. 
Zobacz więcej na temat:  Tenis roland garros french open Iga Świątek

Katar 2022: eliminacje w Ameryce Południowej rozpoczęte. Leo Messi zapewnił Argentynie wygraną

Lionel Messi wykorzystał rzut karny i zapewnił Argentynie wygraną z Ekwadorem (1:0) na inaugurację eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2022 w Ameryce Południowej. Wygrane w pierwszej serii odniosły też drużyny Urugwaju, Brazylii i Kolumbii, natomiast mecz Paragwaju z Peru zakończył się remisem. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Leo Messi Katar 2022 reprezentacja Argentyny Reprezentacja Ekwadoru reprezentacja Urugwaju Reprezentacja Chile reprezentacja Peru reprezentacja Brazylii reprezentacja Kolumbii

Roland Garros: "porywczy temperament" - poznajcie Sofię Kenin, rywalkę Igi Świątek

Kenin "ma jeden z najbardziej porywczych temperamentów" - czytamy na stronie Roland Garros w artykule zapowiadającym sobotni finał. Eksperci styl jaki rywalka Igi Świątek prezentuje na korcie porównują do Wiery Zwonariowej, która podczas meczów potrafiła płakać, kłócić się ze sobą i sędzią i jednocześnie grać. "Dlatego publiczność będzie za Polką" - dodają organizatorzy.
Zobacz więcej na temat:  Tenis roland garros french open

PGE Ekstraliga: Stal - Unia. Wielkie emocje w pierwszym finale. Bartosz Zmarzlik bohaterem gospodarzy

Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski pokonała u siebie broniącą tytułu Fogo Unię Leszno 46:44 w pierwszym meczu finałowym żużlowej PGE Ekstraligi. Gorzowianie zdołali zwyciężyć, mimo, że na początku spotkania przegrywali nawet ośmioma punktami. Rewanżowy mecz odbędzie się w niedzielę. 
Zobacz więcej na temat:  Moto sport sporty motorowe Ekstraliga Stal Gorzów unia leszno Bartosz Zmarzlik żużel