Polskie Radio
Section05
Stanisław Pięta

Debata Poranka: Publicyści o zawieszeniu Stanisława Pięty

Poseł Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Parlamentarzysta został również wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold, a także komisji ds. służb specjalnych. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 komentarz Jacka Liziniewicza z „Gazety Polskiej Codziennie”, Mirosława Skowrona z „Super Expressu” i Marka Króla, publicysty.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Stanisław Pięta Marek Król Jacek Liziniewicz

Poseł Stanisław Pięta zawieszony w PiS. Komentarze

„Poseł Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS; będzie także wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych” - poinformowała  rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek. O sprawie Stanisława Pięty mówili w audycji Rozmowa PR24 Andrzej Kryj (PiS), Gabriela Lenartowicz (PO) i Andrzej Kobylarz (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Pięta

"Prokuratura rozłożyła nad Amber Gold parasol ochronny"

Dopiero tydzień po otrzymaniu prokurator skierował wniosek gdańskiej delegatury ABW, o założenie podsłuchu Marcinowi P., do sądu - wynika z zeznań funkcjonariusza ABW, który jest przesłuchiwany przez Sejmową Komisję Śledczą ds. Amber Gold. Jej członkowie badają wątek dotyczący działań ABW w sprawie gdańskiej piramidy finansowej. O przesłuchaniach przed komisją śledczą ds. Amber Gold mówił w audycji 24 Pytania członek komisji poseł Stanisław Pięta z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Stanisław Pięta komisja śledcza Prawo i Sprawiedliwość Gdańsk Michał Tusk ABW POLSKA

"Ci ludzie nie służyli Polsce, a Związkowi Radzieckiemu"

– Szkoda, że tak późno, ale lepiej późno niż wcale – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Stanisław Pięta, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Z początkiem października w życie weszła tzw. ustawa dezubekizacyjna, obniżająca świadczenia byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Żołnierze Wyklęci Stanisław Pięta komunizm PiS POLSKA

"Zapytamy Michała Tuska o konflikt interesów"

– Chcemy wiedzieć m.in. to, jak Michał Tusk znalazł pracę w gdańskim porcie lotniczym, a także jak rozpoczęła się jego współpraca z firmą Marcina P. – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Stanisław Pięta z PiS, członek komisji śledczej ds. Amber Gold. W środę posłowie będą przesłuchiwać syna byłego premiera, który pracował dla OLT Express.
Zobacz więcej na temat:  polityka Amber Gold Stanisław Pięta PiS komisja śledcza