Polskie Radio
Section05
Marek Król

"Elity myślą, że mają nadzwyczajne prawa". Marek Król o filmie "Nic się nie stało"

- Te sprawy były mi znane jeszcze jako redaktorowi naczelnemu tygodnika "Wprost". Próbowaliśmy rozpracować sprawę pedofilii na Dworcu Centralnym. Wszystko było tuż-tuż, aż nagle przyszła dyspozycja "z góry", że sprawy nie ma i wszyscy policjanci, którzy nas informowali, wszystkiego się wyprą - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 pedofilia Sylwester Latkowski Marek Król Ryszard Gromadzki

Niemcy zawieszają wolny rynek. Marek Król: wiedzą, że należy bronić interesu swoich firm

- Nie dziwi mnie, że Niemcy zawieszają wolny rynek. Wiedzą, że w pewnych sytuacjach należy bronić interesu swoich firm. Tym bardziej, że zagrożenie ze strony zasobnych w środki Chin jest bardzo poważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci". Odniósł się do nowelizacji przez niemiecki rząd ustawy o stosunkach gospodarczych z zagranicą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Król Niemcy Chiny ŚWIAT rynek gospodarka niemiec

"Komentarz Dnia": koronawirus, PGNiG, migracja, sądownictwo

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Adam Buła ("Polska The Times") i Marek Król ("Tygodnik Sieci"). Publicyści dyskutowali m.in. o zakupach i obawach Polaków w związku z koronawirusem oraz o PGNiG, który nie odetnie prądu i gazu dłużnikom, a także o problemach Greków i Węgrów związanych z migracją oraz o wymiarze sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Marek Król Nasz komentarz koronawirus Koronawirus w Polsce

"Koronawirus potwornie mutuje". Publicyści o pandemii, która sparaliżowała świat

- Niestety wobec koronawirusa jesteśmy bezradni, nie ma na niego lekarstwa - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Sieci" Marek Król. Z kolei zdaniem Grzegorza Osieckiego ("Dziennik Gazeta Prawna") "dwutygodniowe zawieszenie zajęć w szkołach może być dopiero początkiem".
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo Marek Król Polskie Radio 24 POLSKA Tadeusz Płużański

"Są naturalne okoliczności, żeby Andrzej Duda wzmacniał swoją pozycję". Marek Król o kampanii wyborczej

- Opozycja ma problem. Jeżeli rządzący opanują koronawirus, to może skończyć się nawet w I turze - mówił w Polskim Radiu 24, o perspektywie wygrania wyborów prezydenckich przez urzędującego prezydenta, Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Marek Król Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski Trybunał Sprawiedliwości UE Donald Tusk Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie 2020

Marek Król: to była nauczka na całe życie

- Pierwsze i ostatnie lanie w życiu dostałem od ojca za to, że ukryłem - a miałem niezłe wyniki w nauce - tróję za dyktando. Lanie dostałem za to, że kłamałem. Kłamstwo było w domu bardzo surowo karane. To była nauczka na całe życie. Już nigdy potem nie kombinowałem, a w każdym razie nie w relacjach rodzinnych i nie z rodzicami - zdradza w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarz i publicysta Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Król dziennikarstwo

"Komentarz Dnia": onkologia, koronawirus, Kosiniak-Kamysz

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marek Król ("Tygodnik Sieci") i Jarosław Włodarczyk. Publicyści dyskutowali m.in. o onkologii i koronawirusie w kontekście kampanii prezydenckiej, a także o sondażach wyborczych i szansach Władysława Kosiniaka-Kamysza na wejście do II tury wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Marek Król Maciej Kożuszek koronawirus onkologia kampania prezydencka Władysław Kosiniak-Kamysz

Marek Król: coś się sypie w komitecie wyborczym Kidawy-Błońskiej

- Donald Tusk jest w stanie niezwykłego napięcia. Wnoszę, że to napięcie i ta niezwykła agresja wobec PiS, wynika z tego, że coś się sypie w komitecie wyborczym, coś się sypie w badaniach poparcia, które przeprowadza - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Marek Król Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski Trybunał Sprawiedliwości UE Donald Tusk Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie 2020

"Komentarz Dnia": kampania prezydencka, budżet UE, doradca Roberta Biedronia

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska") i Marek Król. Publicyści dyskutowali m.in. o Andrzeju Dudzie i kampanii prezydenckiej, a także o Tomaszu Grodzkim, szczycie Unii Europejskiej w sprawie budżetu, demontażu plaży na warszawskiej Białołęce i Stanisławie Ciosku, czyli doradcy Roberta Biedronia.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Adrian Klarenbach Adrian Stankowski Marek Król kampania prezydencka Andrzej Duda Unia Europejska sądownictwo Robert Biedroń