Polskie Radio
Section05
Marek Król

"Celowo wysłany sygnał". Marek Budzisz o incydencie na granicy z Białorusią

- Nie mamy do czynienia z niczym zaskakującym. Możliwość tego rodzaju wydarzeń wieszczyli właściwie wszyscy zajmujący się tematyką białoruską i tym, jak w rozumieniu Rosji i Białorusi prowadzi się konflikt o charakterze asymetrycznym - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu (Instytut Wolności).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka granica Marek Król Mirosław Skowron

Marek Król: jesteśmy w Europie na takim etapie prawa, że przypomina mi to PRL

- To, że TSUE uznał, że Izba Dyscyplinarna SN rzekomo nie jest sądem, oparte jest tylko na argumencie, że sędziowie nie spełniają warunków niezależności i niezawisłości. To można rozszerzyć na inne sądy. - Jesteśmy w Europie na takim etapie prawa, że mnie, jako prawicowemu postkomuniście przypomina to jako żywo PRL - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej" i Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Marek Król sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE

Koziński: sport zamienia się w taką enklawę, gdzie można jeszcze przejawiać dumę narodową

- Sport jest miejscem ogromnej koncentracji uwagi i spełnia dwie podstawowe potrzeby typowe dla naszego gatunku - identyfikacji i rywalizacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także Marek Król ("Sieci") i Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Marek Król igrzyska olimpijskie

"Sami nie wiedzą, jak wyjść z tego bagienka". Król o postawie PO ws. głosowania nad KPO

- Politycy czy zwolennicy totalnej opozycji żyją w zaklętym świecie nienawiści, z którego bardzo trudno jest wyjść - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta. Jego zdaniem, by "to się udało, na czele PO musiałaby stanąć bardzo silna osobowość". - Takiej osobowości nie widzę, nie jest nią Budka ani Grodzki. Myślę, że oni sami nie wiedzą, jak wyjść z tego bagienka, w które sami się wprowadzili - dodał publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Król Ryszard Gromadzki polityka

Król: Hołownia jest bezwartościowym bytem politycznym

- W mediach wciąż obowiązuje zasada, być może jest to dziedzictwo PRL, że jeśli o kimś się dużo mówi, tzn. że jest on istotny dla życia społecznego. Szymon Hołownia jest jednak bezwartościowym bytem politycznym, nie usłyszałem od niego żadnego sensownego programu, koncepcji co do rozwoju Polski - powiedział publicysta Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki Marek Król Szymon Hołownia szczepienia koronawirus

Daniel Obajtek "Człowiekiem Wolności 2020". Marek Król: dobrze, że pojawili się tacy ludzie

- Trzeba walczyć o budowę silnego polskiego przemysłu. Wtedy będziemy się liczyli na świecie, a nie wtedy, jak będziemy się wszystkim kłaniali czy będziemy mili i sympatyczni, jak to lansowała koalicja PO i PSL a inni będą nas kolonizowali. Wchodzimy powoli z fazy postkolonializmu -mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Marek Król Orlen Daniel Obajtek gospodarka polska Ryszard Gromadzki

Marek Król: nikt przy zdrowych zmysłach nie powie, że płacenie podatków ogranicza wolność słowa

- Nikt przy zdrowych zmysłach nie powie, że płacenie podatków ogranicza wolność słowa. W tej sytuacji to właściwie monopol spirytusowy miałby największe problemy z wypowiedzią, bo płacą ogromne podatki - skomentował zarzuty wobec pomysłu opodatkowania reklam w mediach jako ograniczającego wolność słowa Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  media protest podatki pieniądze reklama wolność prasy wolność słowa ustawa Marek Król zjednoczona prawica POLSKA polityka Polskie Radio 24