X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Sylwia Zadrożna

Budowa poza planem. Nowe przepisy ustalają ogólne standardy

Od 22 sierpnia obowiązuje już specustawa mieszkaniowa, która ma ułatwić budowę mieszkań na terenach do tej pory nieprzeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe. Specustawa wprowadza dla inwestora standardy urbanistyczne. Tymczasem wiele miast przygotowuje swoje uchwały, w których określają własne zasady - mówił w radiowej Jedynce Rajmund Ryś z Projektów Miejskich.
Zobacz więcej na temat:  budownictwo Sylwia Zadrożna

Targowiska wygrywają konkurencję ze sklepami

„Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy …” - o niezłej kondycji polskich targowisk i bazarów. Tych stałych mamy w kraju ponad dwa tysiące, a sezonowych ponad sześć tysięcy. Kupowanie na bazarze staje się trendem, nie tylko wśród osób starszych, ale również wśród młodszych, „hipsterskich” klientów, którzy szukają tam zdrowej, nieprzetworzonej żywności.
Zobacz więcej na temat:  Sylwia Zadrożna handel

Polska może skorzystać na kryzysie w Turcji

Kryzys walutowy w Turcji to obecnie jeden z ważniejszych tematów na rynkach finansowych. Mocno traci turecka lira. Ale problemy gospodarcze Turcji uderzają tez w euro i oczywiście rykoszetem z polską walutę. A wszystko dlatego, że inwestorzy i Polskę i Turcję traktuja jako kraje rozwijające się. Z Grzegorzem Maliszewskim, głównym ekonomistą Banku Millennium w radiowej Jedynce rozmawiała Sylwia Zadrożna. 
Zobacz więcej na temat:  gospodarka za granicą Turcja Sylwia Zadrożna waluty kryzys gospodarczy