X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Sylwia Zadrożna

Uszczelnianie podatków - jak to się odbywa?

Według szacunków resortu finansów wpływy z podatku CIT wyniosą 43,5 mld zł, a w przyszłym mają być aż o miliard wyższe. Z podatku PIT do budżetu ma trafić prawie 112,5 mld zł, a w 2019 - już przeszło 120 mld zł. Wpływy z VATu natomiast ze 167 mld zł w tym roku mają wzrosnąć do ponad 179,5 mld zł w przyszłym. To m.in. skutek uszczelniania systemu podatkowego. Czym jest ten proces?
Zobacz więcej na temat:  podatki uszczelnianie VAT Sylwia Zadrożna

Firmy będą krócej przechowywać akta pracowników

W Danii przez 5 lat, w Finlandii i w Niemczech przez 10, a w Holandii w ogóle nie ma obowiązku przechowywania akt pracowniczych do celów emerytalno-rentowych. U nas obecnie pracodawcy muszą te dokumenty przechowywać przez 50 lat, ale za 3 miesiące ten okres się zmieni. Od Nowego Roku - zaczną bowiem obowiązywać nowe przepisy ustawy dotyczącej elektronizacji i krótszego okresu przechowywania akt pracowniczych.
Zobacz więcej na temat:  dokumenty pracownicy Sylwia Zadrożna

Budowa poza planem. Nowe przepisy ustalają ogólne standardy

Od 22 sierpnia obowiązuje już specustawa mieszkaniowa, która ma ułatwić budowę mieszkań na terenach do tej pory nieprzeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe. Specustawa wprowadza dla inwestora standardy urbanistyczne. Tymczasem wiele miast przygotowuje swoje uchwały, w których określają własne zasady - mówił w radiowej Jedynce Rajmund Ryś z Projektów Miejskich.
Zobacz więcej na temat:  budownictwo Sylwia Zadrożna