Polskie Radio
Section05
BGK

Kredyt studencki dla przyszłych lekarzy. Ministerstwo Zdrowia podpisało porozumienie z bankami

Ministerstwo Zdrowia zawarło umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Pekao SA na świadczenie kredytów dla studentów kierunków medycznych. Studenci będą mogli skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach z możliwością umorzenia po przepracowaniu określonego czasu w państwowych placówkach służby zdrowia. Kredyty mają być dostępne już od 18 lipca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA studenci POLSKA Ministerstwo Zdrowia BGK Pekao finanse osobiste

Szczyt Trójmorza w Rydze. Prezes BGK: okazja do rozmów o rozwoju infrastruktury w regionie

- Musimy zwiększyć inwestycje w infrastrukturę logistyczną, energetyczną i cyfrową regionu Trójmorza. Obecne potrzeby w tych trzech sektorach to nawet 650 mld euro - tyle potrzeba, aby dorównać infrastrukturze Europy Zachodniej - powiedziała prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Beata Daszyńska-Muzyczka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Trójmorze konferencja inwestycje BGK infrastruktura

Indeks koniunktury napawa optymizmem. Ekspert: to sygnał stabilizacji nastrojów przedsiębiorstw

Miesięczny Indeks Koniunktury PIE i BGK wyniósł w czerwcu 105 pkt., co jest wynikiem zbliżonym do majowego. Wśród przedsiębiorców utrzymuje się przewaga nastrojów pozytywnych, mimo wojny w Ukrainie i rosnącej inflacji. Dla firm największą barierą działalności gospodarczej pozostaje niepewność sytuacji gospodarczej - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorstwo nastrój BGK

Ekspert BGK: druga edycja Programu Inwestycji Strategicznych wprowadza trzy finansowe progi pomocy państwa dla JST

Zainteresowanie samorządów w drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, dotyczyło głównie dofinansowania dróg, wodociągów i kanalizacji - powiedział Michał Baj z Banku Gospodarstwa Krajowego w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie1, Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samorząd infrastruktura BGK inwestycji infrastrukturalne UE drogi wodociągi JST Polski Ład

"Mieszkanie bez wkładu własnego". Prof. Modzelewski: pierwszy program, który rozwiąże historyczny problem

- Do tej pory programy, które realizowano, w większości sprzyjały interesom instytucji finansowych - banków. W tym przypadku jest wyraźny adresat tego projektu - kredytobiorca, który chce dzięki temu, mając własne mieszkanie, założyć rodzinę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski (prawnik, ekonomista, ekspert podatkowy).   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 mieszkanie gopodarka kredyt mieszkaniowy Witold Modzelewski BGK

Mieszkanie bez wkładu własnego. Zuber: to nie zmieni sytuacji na rynku, mamy inny problem

- Nie spodziewam się żadnego boomu, ponieważ mamy inny problem, który nazywa się inflacja. W związku z tym zjawiskiem musimy bardzo mocno podnosić stopy procentowe, a to z kolei doprowadziło do bardzo mocnego ograniczenia zdolności kredytowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 POLSKA kredyt BGK mieszkania inflacja społeczeństwo

Program Inwestycji Strategicznych. Oszczędności i rozwój dla samorządów, a dla mieszkańców lepsza jakość życia

27 maja to Dzień Samorządu Terytorialnego. A to właśnie samorządy dzięki rządowemu Programowi Inwestycji Strategicznych od miesięcy mogą skutecznie realizować znaczące i niezwykle potrzebne mieszkańcom inwestycje: drogowe, fotowoltaiczne, kanalizacyjne, ale też związane ze sportem, turystyką, edukacją czy zdrowiem - mówiła w audycji Rządy Pieniądza prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK Program Inwestycji Strategicznych samorząd dofinansowanie inwestycje infrastruktura

Rusza program "Mieszkanie bez wkładu własnego". Buda: gwarancja może objąć do 20 proc. wartości nieruchomości

- Program "Mieszkanie bez wkładu własnego", który ruszy 26 maja to oferta dla tych, którzy chcą zakupić pierwsze mieszkanie, a w niektórych przypadkach i drugie - zapowiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. BGK ma gwarantować wkład własny do 20 proc. wartości nieruchomości, a maksymalna kwota gwarancji to 100 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkanie mieszkanie dla młodych Mieszkanie Plus kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt BGK nieruchomości NBP stopy procentowe stopy rynkowe społeczeństwo

Miesięczny Indeks Koniunktury PIE i BGK lekko się obniżył. Najnowsze dane

Miesięczny Indeks Koniunktury Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Banku Gospodarstwa Krajowego obniżył się w maju o 3,7 pkt., po marcowych i kwietniowych wzrostach. Zdaniem analityków PIE zdecydowały o tym m.in. spadki w zakresie inwestycji i zamówień.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna gaz ziemny ropa naftowa BGK inflacja przedsiębiorstwo transport logistyka POLSKA handel recesja produkcja przemysłowa produkcja

Woda, wodór, węgiel - kolejne firmy dołączają do inicjatywy 3W. BGK: wspieramy świat nauki i biznesu

W ramach inicjatywy 3W - wsparcia rozwoju nowoczesnych technologii w obszarze wody, wodoru i węgla - pięć kolejnych polskich firm podpisało listy intencyjne z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. "Nowoczesne rozwiązania, nad którymi pracują firmy, przybliżą Polskę do osiągnięcia lepszej, bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej gospodarki" - podkreślił BGK w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK wodór węgiel woda biznes