Polskie Radio
Section05
Tomasz Arabski

NASZ WYWIAD "Ówczesny polski rząd oddał wszystkie atuty w ręce Rosji". Gen. Kowalski o błędach sprzed 10 kwietnia

- 10 kwietnia rano, jeszcze przed przylotem tupolewa do Smoleńska, mamy już za sobą całe pasmo błędów popełnionych przez służby specjalne - mówi gen. Andrzej Kowalski, były szef Służby Wywiadu Wojskowego. W rozmowie z PolskimRadiem24.pl wskazuje na szereg nieprawidłowości, do których dopuszczono, przygotowując wizytę w Rosji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 służby specjalne Tomasz Arabski

Wyrok ws. organizacji lotu do Smoleńska prawomocny. Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję I instancji

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pięcioro urzędników przy organizacji lotu do Smoleńska w 2010 roku. Jednocześnie sąd zaznaczył, że podczas organizacji tego lotu "wszystkie określone przez przepisy bezpieczniki zostały wyłączone". Chodzi o Kancelarię Prezydenta, Kancelarię Premiera, BOR i 36. specpułk, które nie powinny dopuścić do tego lotu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Smoleńsk katastrofa smoleńska Tomasz Arabski

Katastrofa smoleńska. Dziś wyrok Sądu Apelacyjnego ws. organizacji lotu przez Tomasza Arabskiego

W piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie ma ogłosić wyrok po odwołaniach ws. niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska w 2010 r. przez pięcioro urzędników, w tym b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego. Obrona wnosi o jego uniewinnienie; prokuratura chce orzeczenia zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Tomasz Arabski katastrofa smoleńska

Rząd Tuska zaprzepaścił szansę na szybkie wyjaśnienie tragedii. Holendrzy ws. MH17 działali skutecznie

Dwa lata po katastrofie samolotu Malaysia Airlines, który w 2014 roku został zestrzelony nad Ukrainą, opublikowano raport międzynarodowego zespołu śledczego. Wskazuje on jednoznacznie na odpowiedzialność Rosji. W przypadku katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, nadal nie udało się osądzić winnych tej tragedii. Szansę na szybkie dotarcie do prawdy zaprzepaściły fatalne decyzje rządu Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk 2019 katastrofa w Smoleńsku samolot Malezja Rosja Holandia Tomasz Arabski Ukraina Smoleńsk 2022

TYLKO U NAS Tomasz Arabski ponownie przed sądem ws. organizacji lotu do Smoleńska. Prokuratura składa apelację

Do warszawskiego Sądu Okręgowego trafiły apelacje od wyroku dla byłych urzędników w kancelarii Donalda Tuska – ustalił portal PolskieRadio24.pl. Istotne podczas rozprawy apelacyjnej będzie ewentualne uznanie winy urzędników kancelarii premiera Donalda Tuska, którzy nie dopełnili swoich obowiązków w tak ważnych dla naszego kraju sprawach jak bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie – podkreśla mecenas Stefan Hambura.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Arabski katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk

NASZ NEWS "Niedokładny i nierzetelny". Znamy uzasadnienie wyroku ws. Tomasza Arabskiego

Portal PolskieRadio24.pl jako pierwszy dotarł do tekstu uzasadnienia wyroku w procesie Tomasza Arabskiego i innych urzędników, którzy odpowiadali za organizację lotu prezydenckiego samolotu 10 kwietnia 2010 roku. Arabski i jedna z urzędniczek zostali skazani na kary w zawieszeniu. Pozostałych uniewinniono.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Arabski katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk sąd Stefan Hambura

Debata dnia. Wyrok sądu ws. Tomasza Arabskiego. Komentarze

- Poczucie sprawiedliwości rodzin ofiar katastrofy zostało w minimalnym stopniu zaspokojone, natomiast sąd wydał taki wyrok, który dla oskarżonego nie jest dokuczliwą karą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Jachowicz, dziennikarz tygodnika "Sieci", odnosząc się do czwartkowego wyroku sądu w sprawie Tomasza Arabskiego, byłego szefa KPRM. Gościem debaty był również Piotr Grzybowski z Radia Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz sąd sądownictwo katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski debata

A. Gargas: jestem rozczarowana wyrokiem dla T. Arabskiego

- Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego doprowadziło do śmierci prezydenta i najważniejszych osób w państwie. Tomasz Arabski dostał za to jednak karę dziesięciu miesięcy w zawieszeniu - powiedziała w Polskim Radiu 24 dziennikarka śledcza Anita Gargas. Gościem audycji był również Cezary Gmyz, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Arabski katastrofa smoleńska Smoleńsk Anita Gargas Antoni Trzmiel Cezary Gmyz