X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Tomasz Arabski

"Tusk doskonale pamięta, o czym ma nie pamiętać"

Donald Tusk będzie zeznawał w warszawskim sądzie okręgowym jako świadek w procesie m.in. przeciwko byłemu szefowi kancelarii premiera, Tomaszowi Arabskiemu. W Debacie Poranka komentarz publicystów: Jakuba Jałowiczora z „Gościa Niedzielnego”, Grzegorza Łaguny z „Superstacji” i Igora Szczęsnowicza z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Tomasz Arabski katastrofa smoleńska Platforma Obywatelska

Donald Tusk będzie zeznawał ws. Smoleńska. "Nie o nastrój chodzi, tylko ważne sprawy"

- Nie o nastrój chodzi, tylko ważne sprawy - powiedział w poniedziałek rano w Sopocie b. premier, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który ma o godz. 10.00 zeznawać jako świadek w warszawskim Sądzie Okręgowym. Powiedział on te słowa dziennikarzom wychodząc z domu i udając się w podróż do stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk POLSKA Tomasz Arabski katastrofa smoleńska sądownictwo

Przesłuchanie Donalda Tuska. Komentarz publicystki

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk zapowiedział, że stawi się w poniedziałek na przesłuchaniu w prokuraturze w Polsce. Został wezwany w charakterze świadka w sprawie dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami w Strasburgu: „Sąd wzywa mnie na świadka, więc jak każdy obywatel mam obowiązek się stawić”. O przesłuchaniu Donalda Tuska mówiła w audycji Gorący Temat Eliza Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA Tomasz Arabski Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS katastrofa smoleńska

Proces Tomasza Arabskiego. Tusk ma zeznawać jako świadek

W poniedziałek 23 kwietnia były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w procesie b. szefa swojej kancelarii Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. O zeznaniach Donalda Tuska mówili w audycji Debata Poranka Łukasz Warzecha (Do Rzeczy) i Marcin Bąk (TV Republika).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Tomasz Arabski katastrofa w Smoleńsku

Wierzchołowski: Rosjanie ukryli czarną skrzynkę

 - Na końcowy raport komisji smoleńskiej poczekamy jeszcze około roku – mówi Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny portalu niezalezna.pl w rozmowie z dziennikarzem PolskieRadio.pl. – Miejmy nadzieję, że ostatecznego wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej doczekamy się przed kolejną rocznicą katastrofy prezydenckiego samolotu – dodaje nasz rozmówca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk katastrofa samolotu Lech Kaczyński ekshumacja Donald Tusk Tomasz Arabski NASZ WYWIAD

Proces Tomasza Arabskiego. Kolejne przesłuchania

Sąd Okręgowy w Warszawie przesłuchał kolejnych świadków w procesie dotyczącym organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu. W tej sprawie sądzeni są Tomasz Arabski oraz czwórka innych urzędników państwowych. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej zarzucają im niedopełnienie obowiązków. O przebiegu środowej rozprawy, opowiada reporter Polskiego Radia 24 Michał Fabisiak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Arabski Smoleńsk katastrofa smoleńska Donald Tusk sądownictwo

Tusk oddał Rosjanom śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej?

"Kancelaria premiera Donalda Tuska zamówiła analizę, z której wynikało, że w sprawie katastrofy smoleńskiej nie trzeba było stosować prawa, które oddało śledztwo w ręce Rosjan" – poinformowali dziennikarze tygodnika "Do Rzeczy", którzy dotarli do nowych dokumentów. O sprawie mówił w audycji Gorący Temat Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Rosja katastrofa smoleńska Donald Tusk Tomasz Arabski

Pełnomocnicy i śledczy: wezwać Tuska na proces Arabskiego

Prokuratura przyłączyła się do wniosku oskarżycieli prywatnych o przesłuchanie Donalda Tuska w procesie Tomasza Arabskiego i czterech innych urzędników kancelarii byłego premiera. Wszyscy odpowiadają za niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 roku.  Rozprawę w Polskim Radiu 24 relacjonowali Ksenia Maćczak (IAR) i reporter PR24 Maciej Chmielnicki. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski Lech Kaczyński Smoleńsk Platforma Obywatelska Donald Tusk