Polskie Radio
Section05
Tomasz Arabski

"Donald Tusk uprawiał postpolitykę"

- Donald Tusk uprawiał postpolitykę. Zgodnie z jego podejściem, od gospodarki są ekonomiści, od administracji jest służba cywilna, a od demografii - demografowie. W rezultacie nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności. Odpowiedzialność się rozmywa – powiedział w audycji Północ Południe Agaton Koziński z Polski The Times. Odniósł się w ten sposób do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera w warszawskim sądzie okręgowym.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk katastrofa smoleńska Tomasz Arabski Agaton Koziński Katyń

Donald Tusk przesłuchany w procesie Tomasza Arabskiego [WIDEO]

Po blisko pięciu godzinach w warszawskim Sądzie Okręgowym zakończyło się przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska w procesie między innymi byłego szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego. Chodzi o organizację wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. Oskarżyciele prywatni - część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej - zarzucają byłemu szefowi KPRM i czterem innym urzędnikom niedopełnienie obowiązków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Szczecin katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski

"Dowiedzieliśmy się jak wygląda stan wiedzy Donalda Tuska"

Były premier Donald Tusk zeznawał przed Sądem Okręgowym w Warszawie w procesie Tomasza Arabskiego. Przed godziną 13:00 sąd zdecydował, że przesłuchanie będzie kontynuowane w trybie niejawnym i ogłosił czterdziestominutową przerwę. Przesłuchanie byłego premiera komentowali w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski („Do Rzeczy”), prof. Andrzej Gil (politolog z KUL) i dr Piotr Zakrzewski (politolog z UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski

"Tusk doskonale pamięta, o czym ma nie pamiętać"

Donald Tusk będzie zeznawał w warszawskim sądzie okręgowym jako świadek w procesie m.in. przeciwko byłemu szefowi kancelarii premiera, Tomaszowi Arabskiemu. W Debacie Poranka komentarz publicystów: Jakuba Jałowiczora z „Gościa Niedzielnego”, Grzegorza Łaguny z „Superstacji” i Igora Szczęsnowicza z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Tomasz Arabski katastrofa smoleńska Platforma Obywatelska

Donald Tusk będzie zeznawał ws. Smoleńska. "Nie o nastrój chodzi, tylko ważne sprawy"

- Nie o nastrój chodzi, tylko ważne sprawy - powiedział w poniedziałek rano w Sopocie b. premier, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który ma o godz. 10.00 zeznawać jako świadek w warszawskim Sądzie Okręgowym. Powiedział on te słowa dziennikarzom wychodząc z domu i udając się w podróż do stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk POLSKA Tomasz Arabski katastrofa smoleńska sądownictwo

Przesłuchanie Donalda Tuska. Komentarz publicystki

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk zapowiedział, że stawi się w poniedziałek na przesłuchaniu w prokuraturze w Polsce. Został wezwany w charakterze świadka w sprawie dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami w Strasburgu: „Sąd wzywa mnie na świadka, więc jak każdy obywatel mam obowiązek się stawić”. O przesłuchaniu Donalda Tuska mówiła w audycji Gorący Temat Eliza Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA Tomasz Arabski Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS katastrofa smoleńska

Proces Tomasza Arabskiego. Tusk ma zeznawać jako świadek

W poniedziałek 23 kwietnia były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w procesie b. szefa swojej kancelarii Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. O zeznaniach Donalda Tuska mówili w audycji Debata Poranka Łukasz Warzecha (Do Rzeczy) i Marcin Bąk (TV Republika).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Tomasz Arabski katastrofa w Smoleńsku

Wierzchołowski: Rosjanie ukryli czarną skrzynkę

 - Na końcowy raport komisji smoleńskiej poczekamy jeszcze około roku – mówi Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny portalu niezalezna.pl w rozmowie z dziennikarzem PolskieRadio.pl. – Miejmy nadzieję, że ostatecznego wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej doczekamy się przed kolejną rocznicą katastrofy prezydenckiego samolotu – dodaje nasz rozmówca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk katastrofa samolotu Lech Kaczyński ekshumacja Donald Tusk Tomasz Arabski NASZ WYWIAD

Proces Tomasza Arabskiego. Kolejne przesłuchania

Sąd Okręgowy w Warszawie przesłuchał kolejnych świadków w procesie dotyczącym organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu. W tej sprawie sądzeni są Tomasz Arabski oraz czwórka innych urzędników państwowych. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej zarzucają im niedopełnienie obowiązków. O przebiegu środowej rozprawy, opowiada reporter Polskiego Radia 24 Michał Fabisiak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Arabski Smoleńsk katastrofa smoleńska Donald Tusk sądownictwo

Tusk oddał Rosjanom śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej?

"Kancelaria premiera Donalda Tuska zamówiła analizę, z której wynikało, że w sprawie katastrofy smoleńskiej nie trzeba było stosować prawa, które oddało śledztwo w ręce Rosjan" – poinformowali dziennikarze tygodnika "Do Rzeczy", którzy dotarli do nowych dokumentów. O sprawie mówił w audycji Gorący Temat Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Rosja katastrofa smoleńska Donald Tusk Tomasz Arabski