Polskie Radio
Section05
Tomasz Arabski

"Przesłuchanie pokazało słabość polskiego państwa"

Donald Tusk podczas przesłuchania przed warszawskim sądem okręgowym powiedział, że nie zajmował się logistyką wizyt zagranicznych, a odpowiadał jedynie za ich program polityczny. W Polskim Radiu 24 rozmowa z drem Krzysztofem Kawęckim, politologiem i wiceprezesem Prawicy Rzeczpospolitej, a także reżyserką, dziennikarką Ewą Stankiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Donald Tusk Tomasz Arabski Katyń Ewa Stankiewicz

"Tusk podjął grę z Putinem przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu"

– Z tych zeznań wynikło kilka rzeczy, m.in. nienawiść Donalda Tuska do Lecha Kaczyńskiego. Donald Tusk ciągle walczy z Lechem Kaczyńskim – powiedziała w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Joanna Lichocka. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, a także członkini Rady Mediów Narodowych, w Polskim Radiu 24 odniosła się m.in. do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość katastrofa smoleńska Donald Tusk Lech Kaczyński Tomasz Arabski Władimir Putin Rosja Katyń POLSKA

Mecenas Hambura: Donald Tusk był premierem marionetkowym

Mecenas Stefan Hambura, zapowiedział w Polskim Radiu 24, że latem powinien zakończyć się proces sądowy w sprawie organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyńsku 10 kwietnia 2010. Adwokat, który jest jednym z pełnomocników oskarżycieli prywatnych w procesie b. szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego i czterech innych osób, powiedział, że kluczowy materiał dowodowy został już zebrany.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski Donald Tusk Stefan Hambura Lech Kaczyński POLSKA

"Donald Tusk uprawiał postpolitykę"

- Donald Tusk uprawiał postpolitykę. Zgodnie z jego podejściem, od gospodarki są ekonomiści, od administracji jest służba cywilna, a od demografii - demografowie. W rezultacie nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności. Odpowiedzialność się rozmywa – powiedział w audycji Północ Południe Agaton Koziński z Polski The Times. Odniósł się w ten sposób do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera w warszawskim sądzie okręgowym.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk katastrofa smoleńska Tomasz Arabski Agaton Koziński Katyń

Donald Tusk przesłuchany w procesie Tomasza Arabskiego [WIDEO]

Po blisko pięciu godzinach w warszawskim Sądzie Okręgowym zakończyło się przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska w procesie między innymi byłego szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego. Chodzi o organizację wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. Oskarżyciele prywatni - część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej - zarzucają byłemu szefowi KPRM i czterem innym urzędnikom niedopełnienie obowiązków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Szczecin katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski

"Dowiedzieliśmy się jak wygląda stan wiedzy Donalda Tuska"

Były premier Donald Tusk zeznawał przed Sądem Okręgowym w Warszawie w procesie Tomasza Arabskiego. Przed godziną 13:00 sąd zdecydował, że przesłuchanie będzie kontynuowane w trybie niejawnym i ogłosił czterdziestominutową przerwę. Przesłuchanie byłego premiera komentowali w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski („Do Rzeczy”), prof. Andrzej Gil (politolog z KUL) i dr Piotr Zakrzewski (politolog z UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski

"Tusk doskonale pamięta, o czym ma nie pamiętać"

Donald Tusk będzie zeznawał w warszawskim sądzie okręgowym jako świadek w procesie m.in. przeciwko byłemu szefowi kancelarii premiera, Tomaszowi Arabskiemu. W Debacie Poranka komentarz publicystów: Jakuba Jałowiczora z „Gościa Niedzielnego”, Grzegorza Łaguny z „Superstacji” i Igora Szczęsnowicza z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Tomasz Arabski katastrofa smoleńska Platforma Obywatelska

Donald Tusk będzie zeznawał ws. Smoleńska. "Nie o nastrój chodzi, tylko ważne sprawy"

- Nie o nastrój chodzi, tylko ważne sprawy - powiedział w poniedziałek rano w Sopocie b. premier, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który ma o godz. 10.00 zeznawać jako świadek w warszawskim Sądzie Okręgowym. Powiedział on te słowa dziennikarzom wychodząc z domu i udając się w podróż do stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk POLSKA Tomasz Arabski katastrofa smoleńska sądownictwo

Przesłuchanie Donalda Tuska. Komentarz publicystki

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk zapowiedział, że stawi się w poniedziałek na przesłuchaniu w prokuraturze w Polsce. Został wezwany w charakterze świadka w sprawie dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami w Strasburgu: „Sąd wzywa mnie na świadka, więc jak każdy obywatel mam obowiązek się stawić”. O przesłuchaniu Donalda Tuska mówiła w audycji Gorący Temat Eliza Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA Tomasz Arabski Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS katastrofa smoleńska

Proces Tomasza Arabskiego. Tusk ma zeznawać jako świadek

W poniedziałek 23 kwietnia były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w procesie b. szefa swojej kancelarii Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. O zeznaniach Donalda Tuska mówili w audycji Debata Poranka Łukasz Warzecha (Do Rzeczy) i Marcin Bąk (TV Republika).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Tomasz Arabski katastrofa w Smoleńsku

Wierzchołowski: Rosjanie ukryli czarną skrzynkę

 - Na końcowy raport komisji smoleńskiej poczekamy jeszcze około roku – mówi Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny portalu niezalezna.pl w rozmowie z dziennikarzem PolskieRadio.pl. – Miejmy nadzieję, że ostatecznego wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej doczekamy się przed kolejną rocznicą katastrofy prezydenckiego samolotu – dodaje nasz rozmówca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk katastrofa samolotu Lech Kaczyński ekshumacja Donald Tusk Tomasz Arabski NASZ WYWIAD