Polskie Radio
Section05
Ewa Stankiewicz

"Jeżeli jest dobry, powinien zostać wyemitowany". Kontrowersje wokół filmu Ewy Stankiewicz

- Jest teoria, że PiS zależy na wyciszeniu "sprawy smoleńskiej" i jest to prawdopodobne. Prywatnie politycy uczestniczą regularnie w miesięcznicach, ale nie wykorzystują tego tematu politycznie. Dobrze, że nie jest to już narzędziem gry politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gursztyn z TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku Prawo i Sprawiedliwość FILM Ewa Stankiewicz Polskie Radio 24

"Przesłuchanie pokazało słabość polskiego państwa"

Donald Tusk podczas przesłuchania przed warszawskim sądem okręgowym powiedział, że nie zajmował się logistyką wizyt zagranicznych, a odpowiadał jedynie za ich program polityczny. W Polskim Radiu 24 rozmowa z drem Krzysztofem Kawęckim, politologiem i wiceprezesem Prawicy Rzeczpospolitej, a także reżyserką, dziennikarką Ewą Stankiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Donald Tusk Tomasz Arabski Katyń Ewa Stankiewicz

Ewa Stankiewicz: nie było woli, by wyjaśnić kto zabił Pyjasa

Dokument "Trzech kumplach" już w chwili emisji w 2008 roku wstrząsnął środowiskiem byłej opozycji. Opowiada losy trzech krakowskich studentów i kolegów – Bronisława Wildsteina, Lesława Maleszki i Stanisława Pyjasa. To rekonstrukcja zdarzeń, które doprowadziły do śmierci Pyjasa oparta na rozmowach z ludźmi, którzy ich znali i się z nimi przyjaźnili, ale też z oficerami Służby Bezpieczeństwa, którzy inwigilowali środowisko opozycyjne. Film demaskuje też Maleszkę – jak się okazało – donosiciela. O Stanisławie Pyjasie i "Trzech kumplach" mówiła w Polskim Radiu 24 współautorka filmu (obok Anny Ferens) Ewa Stankiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ewa Stankiewicz Stanisław Pyjas PRL Bronisław Wildstein

Z poparcia dla rządu. "Brońmy demokracji przed opozycją"

"W obronie demokracji" - pod takim hasłem manifestowali w niedzielę przed Pałacem Prezydenckim licznie przybyli przedstawiciele i zwolennicy Klubów Gazety Polskiej. Demonstracja na Krakowskim Przedmieściu była także wyrazem poparcia dla rządu PiS.
Zobacz więcej na temat:  Sejm media demonstracje dziennikarze dziennikarstwo sejm pr24 Jerzy Jachowicz Ewa Stankiewicz Tomasz Sakiewicz Bronisław Wildstein Paweł Lisicki Jacek Karnowski Andrzej Duda prezydent Jarosław Kaczyński Wojciech Reszczyński

Protesty opozycji. "To było zaplanowane"

Blokada sejmowej mównicy i domaganie się przez opozycję przywrócenia do obrad Sejmu posła Michała Szczerby. To wydarzenia, które wywołały protesty przed siedzibą parlamentu. Rządzący mówią o próbie przejęcia władzy, a opozycja przekonuje, że PiS działał nielegalnie, głosując w sprawie ustawy dezubekizacyjnej i budżetowej w Sali Kolumnowej. Gotowość do mediacji pomiędzy rządem a opozycją wyraził prezydent Andrzej Duda. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 polityczne zamieszanie komentowali publicyści.
Zobacz więcej na temat:  Sejm dziennikarze media protest Marcin Wikło Michał Szułdrzyński Ewa Stankiewicz Komitet Obrony Demokracji PiS Platforma Obywatelska Wojciech Reszczyński sejm pr24