Polskie Radio
Section05
Ewa Stankiewicz

"Trzeba rozliczyć tę zbrodnię". Ewa Stankiewicz o katastrofie smoleńskiej

- Trzeba zrobić wszystko, co jest w granicach naszych możliwości by nie tylko dochodzić prawdy, ale rozliczyć tę zbrodnię. Polska jest w posiadaniu wystarczającej liczby dowodów, żeby mówić o zamachu - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Stankiewicz, reżyser.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Sejm katastrofa w Smoleńsku Ewa Stankiewicz Zdzisław Krasnodębski katastrofa smoleńska

"To lobbing polityczno-gospodarczy". Ewa Stankiewicz o protestach dot. nowelizacji ustawy medialnej

- Mówimy tutaj o elementarnych działaniach państwa, które powinno pilnować swojej suwerenności, a mamy ogromny wrzask lobbingowy, de facto to nie ma nic wspólnego absolutnie z wolnością słowa, to lobbing polityczno-gospodarczy - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Stankiewicz, publicystka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ewa Stankiewicz Antoni Trzmiel media ustawa medialna polityka Sejm POLSKA

"Smoleńsk na zawsze pozostanie przedmiotem sporu". Dr Gajewski o filmie "Stan zagrożenia"

- Film "Stan zagrożenia" jest dowodem na to, że katastrofa smoleńska na zawsze pozostanie przedmiotem sporów. Dziś są to spory polityczne, za kilkadziesiąt lat będą to spory historyków - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego). Gościem była również dr Hanna Karp, medioznawca z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Ewa Stankiewicz POLSKA

Ewa Stankiewicz: istnieje nagranie mogące sugerować, że w Smoleńsku zamiast akcji ratunkowej doszło do egzekucji

- Szykuję kolejny film na bazie tego, co zgodziłam się usunąć. Istnieje nagranie krótko po katastrofie mogące sugerować, że zamiast akcji ratunkowej była egzekucja - powiedziała Ewa Stankiewicz, autorka filmu "Stan zagrożenia". - Rozkaz zabicia prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest już na pewno w kwietniu 2008 roku - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ewa Stankiewicz katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Smoleńsk

Bogdan Pęk: Ewa Kopacz zachowała się niegodnie w stosunku do majestatu śmierci osób reprezentujących Polskę

- Film sprzed tygodnia i produkcja pani Stankiewicz tworzą jedną całość. Postawę ówczesnych rządzących można określić jako dyplomacja zdrady. Osoby kluczowe w tym obszarze doprowadziły do tego, że śledztwo zostało oddane w ręce rosyjskie. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że za tym wszystkim stała decyzja Donalda Tuska - powiedział Bogdan Pęk, były senator.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń katastrofa smoleńska Ewa Stankiewicz Smoleńsk

Film o katastrofie smoleńskiej. "Do zdjęcia Tuska i Putina teraz dołącza zdjęcie Ewy Kopacz"

- Do zdjęcia Donalda Tuska z Władimirem Putinem dołączyły wczoraj zdjęcia Ewy Kopacz z kubkiem kawy w prosektorium. Jest to wstrząsające. To jeden z obrazów, które nasuwają się po filmie pani Stankiewicz - powiedziała na temat filmu o katastrofie smoleńskiej i zaprezentowanych w nim materiałów Joanna Borowiak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk samolot Ewa Kopacz film polski Ewa Stankiewicz POLSKA polityka Polskie Radio 24

Premiera filmu o katastrofie smoleńskiej. Emisja "Stanu zagrożenia" w TVP

Telewizja Polska wyemituje, w niedzielę o 21:15, film Ewy Stankiewicz pt. "Stan Zagrożenia". Film dokumentalny ujawnia nieznane dotąd kulisy tego, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. To efekt 10 lat śledztwa dziennikarskiego dotyczącego śmierci Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego na terenie Federacji Rosyjskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA FILM Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku TVP premiera KULTURA Ewa Stankiewicz

"Jeżeli jest dobry, powinien zostać wyemitowany". Kontrowersje wokół filmu Ewy Stankiewicz

- Jest teoria, że PiS zależy na wyciszeniu "sprawy smoleńskiej" i jest to prawdopodobne. Prywatnie politycy uczestniczą regularnie w miesięcznicach, ale nie wykorzystują tego tematu politycznie. Dobrze, że nie jest to już narzędziem gry politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gursztyn z TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku Prawo i Sprawiedliwość FILM Ewa Stankiewicz Polskie Radio 24

"Przesłuchanie pokazało słabość polskiego państwa"

Donald Tusk podczas przesłuchania przed warszawskim sądem okręgowym powiedział, że nie zajmował się logistyką wizyt zagranicznych, a odpowiadał jedynie za ich program polityczny. W Polskim Radiu 24 rozmowa z drem Krzysztofem Kawęckim, politologiem i wiceprezesem Prawicy Rzeczpospolitej, a także reżyserką, dziennikarką Ewą Stankiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Donald Tusk Tomasz Arabski Katyń Ewa Stankiewicz

Ewa Stankiewicz: nie było woli, by wyjaśnić kto zabił Pyjasa

Dokument "Trzech kumplach" już w chwili emisji w 2008 roku wstrząsnął środowiskiem byłej opozycji. Opowiada losy trzech krakowskich studentów i kolegów – Bronisława Wildsteina, Lesława Maleszki i Stanisława Pyjasa. To rekonstrukcja zdarzeń, które doprowadziły do śmierci Pyjasa oparta na rozmowach z ludźmi, którzy ich znali i się z nimi przyjaźnili, ale też z oficerami Służby Bezpieczeństwa, którzy inwigilowali środowisko opozycyjne. Film demaskuje też Maleszkę – jak się okazało – donosiciela. O Stanisławie Pyjasie i "Trzech kumplach" mówiła w Polskim Radiu 24 współautorka filmu (obok Anny Ferens) Ewa Stankiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ewa Stankiewicz Stanisław Pyjas PRL Bronisław Wildstein

Z poparcia dla rządu. "Brońmy demokracji przed opozycją"

"W obronie demokracji" - pod takim hasłem manifestowali w niedzielę przed Pałacem Prezydenckim licznie przybyli przedstawiciele i zwolennicy Klubów Gazety Polskiej. Demonstracja na Krakowskim Przedmieściu była także wyrazem poparcia dla rządu PiS.
Zobacz więcej na temat:  Sejm media demonstracje dziennikarze dziennikarstwo sejm pr24 Jerzy Jachowicz Ewa Stankiewicz Tomasz Sakiewicz Bronisław Wildstein Paweł Lisicki Jacek Karnowski Andrzej Duda prezydent Jarosław Kaczyński Wojciech Reszczyński

Protesty opozycji. "To było zaplanowane"

Blokada sejmowej mównicy i domaganie się przez opozycję przywrócenia do obrad Sejmu posła Michała Szczerby. To wydarzenia, które wywołały protesty przed siedzibą parlamentu. Rządzący mówią o próbie przejęcia władzy, a opozycja przekonuje, że PiS działał nielegalnie, głosując w sprawie ustawy dezubekizacyjnej i budżetowej w Sali Kolumnowej. Gotowość do mediacji pomiędzy rządem a opozycją wyraził prezydent Andrzej Duda. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 polityczne zamieszanie komentowali publicyści.
Zobacz więcej na temat:  Sejm dziennikarze media protest Marcin Wikło Michał Szułdrzyński Ewa Stankiewicz Komitet Obrony Demokracji PiS Platforma Obywatelska Wojciech Reszczyński sejm pr24