Polskie Radio
Section05
WHO

Deksametazon uratuje nas przed COVID-19? WHO: to przełom w walce z wirusem

Światowa Organizacja Zdrowia mówi o pierwszych pozytywnych sygnałach w walce z koronawirusem. Chodzi o deksametazon, sterydowy lek, którym udało się wyleczyć część najciężej chorych pacjentów. Sukces ogłosili wczoraj brytyjscy naukowcy z uniwersytetu w Oksfordzie. Szef WHO poinformował też, że na świecie działa coraz więcej laboratoriów i jest więcej sprzętu ochronnego dla lekarzy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT WHO pandemia koronawirus medycyna zdrowie

Przełom w leczeniu COVID-19? Deksametazon niezwykle skuteczny w zwalczaniu wirusa

Światowa Organizacja Zdrowia zmienia wytyczne dotyczące leczenia osób chorych na COVID-19. To rezultat obiecujących wyników badań brytyjskich naukowców. Eksperci z uniwersytetu w Oksfordzie ustalili, że tani, sterydowy lek deksametazon może wyleczyć część ciężko chorych pacjentów.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 leki WHO Światowa Organizacja Zdrowia Wielka Brytania Europa infografika Wojciech Cegielski ŚWIAT

Polska otwiera granice z państwami UE. Prof. Grabowska: wracamy do normalności, do której przywykli Polacy

13 czerwca b.r. Polska otworzy granicę dla obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej zamkniętych z powodu epidemii koronawirusa. - Wracamy do normalności, do której przywykliśmy, ponieważ brakuje nam oddechu i możliwości swobodnego poruszania się - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof, Genowefa Grabowska z Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Mateusz Morawiecki migracja uchodźcy Czechy Chiny WHO Michał Strzałkowski