Polskie Radio
Section05

Warszawa

Wizyta premiera Mikołajczyka w Moskwie. "Był bardzo naiwny"

– Pojechał po tzw. prośbie i nic nie wskórał. Był bardzo naiwny i uważał, że spotkanie ze Stalinem było dla niego wielkim przeżyciem. (…) Został ośmieszony – powiedział prof. Wiesław Jan Wysocki, historyk z Uniwesrytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie Stanisław Mikołajczyk Józef Stalin II wojna światowa HISTORIA historia Polski Tadeusz Płużański fakty opinie ciekawostki

Emilian Kamiński: półtora miliona krwi jest w tej ziemi

- Budynek mojego teatru jest na pograniczu Śródmieścia i Woli, która 75 lat temu stała się cmentarzystkiem. Kiedyś obliczałem i to jest ponad półtora miliona krwi w tej ziemi - mówił w PR24 aktor Emilian Kamiński. - Czy w ogóle można o tym zapomnieć? Ja nie zapomnę i dopóki będę żył, ta pręga będzie w mojej duszy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Emilian Kamiński Powstanie Warszawskie POLSKA KULTURA społeczeństwo

Kard. Kazimierz Nycz modlił się za bohaterów Powstania

Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz modlił się z harcerzami za kardynała Stefana Wyszyńskiego i wszystkich bohaterów Powstania Warszawskiego, a także za tych, którzy świadectwo przekazują kolejnym pokoleniom. Pod pomnikiem Prymasa Tysiąclecia harcerze złożyli wieniec i zapalili znicz pamięci. Monument opasano biało-czerwoną szarfą z przesłaniem kard. Wyszyńskiego: "Będziesz miłował".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie Kazimierz Nycz harcerstwo