Polskie Radio
Section05
Fatima

105. rocznica objawień fatimskich. Ks. Sobiech: wezwanie Maryi jest dziś szczególnie aktualne

W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz 105. rocznica objawień fatimskich. Od 13 maja do 13 października 1917 r. w portugalskiej miejscowości trojgu pastuszkom ukazywała się Matka Boża. - Za ich pośrednictwem Maryja wzywała ludzi do modlitwy różańcowej, nawrócenia i pokuty - mówił Polskiemu Radiu ksiądz dr Marcin Sobiech.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa objawienia fatimskie Fatima aktualności katolickie

"Adoracja bez Granic". Bp Jerzy Mazur: zachęcam wszystkich do łączenia się w modlitwie

- Możemy wyprosić pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji poprzez odmawianie różańca i adorację Najświętszego Sakramentu - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia biskup ełcki Jerzy Mazur, który nawołuje wiernych oraz kapłanów do włączenia się w inicjatywę modlitewną "Adoracja bez Granic". 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek Jedynka Ukraina Ukraina wiara Kościół katolicki Jezus Chrystus Fatima papież Franciszek

Objawienia fatimskie a uchwała polskiego Sejmu

W Fatimie w piątek oficjalnie zakończyły się obchody stulecia objawień maryjnych. Uroczystości przypadły na dzień, w którym 100 lat temu miało miejsce ostatnie z sześciu objawień Maryi ukazującej się trojgu pastuszkom w Cova da Iria. Na temat istoty kultu maryjnego oraz postawy polskich posłów wobec tego wydarzenia rozmawiali goście audycji „Ideologika”.
Zobacz więcej na temat:  Fatima objawienia fatimskie Sejm religia chrześcijaństwo

Setna rocznica objawień fatimskich. Dziś finał uroczystości

W Fatimie w piątek oficjalne zakończenie obchodów stulecia objawień maryjnych. W tamtejszym sanktuarium przez cały dzień trwać będą uroczystości religijne, które zwieńczy koncert jednej z największych portugalskich orkiestr symfonicznych. W wydarzeniach uczestniczą pielgrzymi z Polski. W Fatimie jest Ewa Wysocka, która o przebiegu uroczystości opowiadała w PR24. Na naszej antenie także rozmowa z ks. Krzysztofem Ołdakowskim. 
Zobacz więcej na temat:  Fatima objawienia fatimskie chrześcijaństwo religia pielgrzymka Krzysztof Ołdakowski

"Różaniec do granic to wielkie wydarzenie modlitewne"

„Różaniec do granic” to po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży 2016 największe wydarzenie modlitewne w Europie - podkreśla rzecznik prasowy Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Organizatorzy szacują, że do inicjatywy przyłączy się milion osób. „Różaniec do granic” to organizowana w 320 kościołach na obrzeżach Polski modlitwa w intencji naszej ojczyzny oraz pokoju na świecie. W PR24 o ostatnich przygotowaniach do wielkiej modlitwy opowiadał Grzegorz Maciak (IAR)
Zobacz więcej na temat:  Różaniec do Granic chrześcijaństwo Fatima