Polskie Radio
Section05
Wojciech Szacki

Przerwany protest w Sejmie. Spór trwa

Sejm odłożył obrady o blisko dwa tygodnie - do 25 stycznia, a Platforma Obywatelska przerwała okupację sali plenarnej. Natomiast minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie uchwały Sejmu z dnia 26 listopada 2010 roku nt. powołaniach trzech sędziów Trybunału. O kryzysie sejmowymi i Trybunale Konstytucyjnym mówili w Debacie Dnia Wojciech Szacki (Polityka Insight) i Krzysztof Losz (Nasz Dziennik).
Zobacz więcej na temat:  Sejm Platforma Obywatelska Trybunał Konstytucyjny Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Ziobro Wojciech Szacki Grzegorz Osiecki protest sejm pr24

Jaki los czeka posła Piotrowicza?

– Stanisław Piotrowicz nie musi obawiać się nacisków dotyczących zrzeczenia się mandatu poselskiego – powiedział Wojciech Szacki z Polityka Insight. Czy medialna i polityczna burza wokół posła PiS wpłyną na jego karierę w parlamencie? W audycji "Wróżenie z faktów" do tematu odniósł się także Rafał Ziemkiewicz z tygodnika „Do Rzeczy”. Publicyści skomentowali również inne wydarzenia z polskiej sceny politycznej oraz zastanowili się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Piotrowicz PiS Łukasz Warzecha KOD Rafał Ziemkiewicz Wojciech Szacki 13 grudnia stan wojenny demonstracje Trybunał Konstytucyjny

Obniżenie wieku emerytalnego. Dziennikarze komentują

Posłowie przegłosowali obniżenie wieku emerytalnego. Dzień wcześniej premier Beata Szydło podsumowała rok rządów PiS. Na konferencji podkreślała, że głównym obszarem działania rządu PiS są sprawy społeczne, że rząd stara się kłaść na nie główny nacisk i wywiązywać się ze swoich obietnic. O kolejnym socjalnym ruchu Prawa i Sprawiedliwości dyskutowali w Debacie Dnia Wojciech Szacki (Polityka) i Piotr Pałka (Rebelya.pl).
Zobacz więcej na temat:  emerytura Prawo i Sprawiedliwość wiek emerytalny w Polsce Wojciech Szacki