Polskie Radio
Section05
Ewa Wasążnik

Polskie Radio 24 Taśmy Mraza. Mikołajewska: mogą pogrążyć Suwerenną Polskę

- Nagrania dotyczące Funduszu Sprawiedliwości zmieniają sytuację, bo widzimy, że politycy Suwerennej Polski - którzy twierdzą, że wszystko działo się zgodnie z prawem - przekraczali swoje kompetencje, bo uzgadniali nieoficjalnie, kto ma dostać pieniądze - mówiła w Polskim Radiu 24 Bianka Mikołajewska. Dziennikarka uważa, że to może oznaczać koniec tej partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Solidarna Polska Fundusz Sprawiedliwości

Eskalacja na granicy. "Potrzebne systemowe wsparcie UE"

- Sytuacja na granicy rzeczywiście eskaluje. Te incydenty zagrażają życiu naszych żołnierzy i funkcjonariuszy, a także obywateli - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Mroczek, zastępca dyrektora Centrum Badań nad Terroryzmem. Podkreślił, że zwiększenie sił policyjnych na granicy jest pożądane, ale potrzebne jest systemowe wsparcie UE.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Mroczek POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna policja wojsko granica Białoruś kryzys na granicy

Medioznawca: Maciej Świrski działa na szkodę społeczeństwa

- Szkodliwa postawa pana Świrskiego nie jest wyłącznie skierowana na beneficjentów opłat abonamentowych, czyli dziennikarzy i instytucje, ale również na całe społeczeństwo - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Mrozowski, medioznawca z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne Polskie Radio Polskie Radio 24 KRRiT Maciej Świrski abonament Maciej Mrozowski Trybunał Stanu społeczeństwo

To chce pokazać irańska władza. "Problemem niskie poparcie"

- Teraz jest czas wyciszenia, jednak spodziewamy się wielomilionowych procesji. Władza chce pokazać swoim krytykom, przede wszystkim wewnątrz Iranu, że ma poparcie, ponieważ największym problem reżimu irańskiego jest bardzo niskie poparcie oddolne, spowodowane bardzo trudną sytuacją gospodarczą - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, ekspert ds. bliskowschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Iran Bliski Wschód ŚWIAT

Prof. Wójcik o ochronie lasów: sprzeczne interesy społeczne

- Lasy są coraz bardziej zagrożone, leśnicy mają tu trudną rolę, z jednej strony muszą dbać o to, żeby zachować różnorodność biologiczną, udostępniać lasy dla społeczeństwa, z drugiej - sprzyjać produkcji drewna. To surowiec odnawialny i trudno sobie wyobrazić, żebyśmy nagle go zastąpili produktami ze źródeł nieodnawialnych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Roman Wójcik (Katedra Urządzania Lasu, Dendrometrii i Ekonomiki Leśnictwa SGGW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Lasy Państwowe las przyroda GOSPODARKA

ZUS od wszystkich umów. Ruciński: ucywilizowanie rynku pracy

- Z punktu widzenia wielu obywateli w Polsce jest to rewolucja, ale należałoby to określić jako dojście do normalności. To działanie, choć będzie budziło emocje, jest działaniem pożądanym. Chodzi o to, aby każdy, bez względu na to, na podstawie jakiej umowy wykonuje pracę, płacił takie same składki - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Ruciński, ekonomista (BTFG).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zus składki ZUS rynek pracy GOSPODARKA pomoc dla firm

POLSKIE RADIO 24 Afera wizowa. Sowa: realne zagrożenie dla bezpieczeństwa

- Jest szerszy wymiar prac komisji, chodzi o wyciągnięcie wniosków, tak by administracja w przyszłości nie popełniała takich błędów. Prokuratura nie będzie zajmowała się tym, że sto tysięcy osób wjechało do Polski i innych krajów UE na wizy humanitarne w ramach programu Poland Business Harbour, którego rząd nigdy nie przyjął - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sowa (KO), wiceszef komisji śledczej ds. afery wizowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Kamiński komisja śledcza imigranci w Europie Marek Sowa wizy