Polskie Radio
Section05
biathlon

PŚ w biathlonie: Monika Hojnisz-Staręga szósta w biegu na dochodzenie. Popis Polki w Oberhofie

Monika Hojnisz-Staręga zajęła 6. miejsce w biegu pościgowym na 10 km podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie. Zwyciężyła Norweżka Tiril Eckhoff (2 błędy na strzelnicy), która wyprzedziła swoją rodaczkę Marte Olsbu Roeiseland (0 błędów, +0,5 sek.) i Austriaczkę Lisę Theresę Hauser (1 błąd, +43,0 sek.). Polka (1 błąd) straciła do zwyciężczyni 1:21,4.
Zobacz więcej na temat:  biathlon sporty zimowe SPORT Monika Hojnisz

PŚ W BIATHLONIE Hojnisz-Staręga blisko podium. Fourcade pożegnał się wygraną

Monika Hojnisz-Staręga zajęła piąte miejsce podczas biegu pościgowego na 10 km w Kontiolahti podczas ostatnich w sezonie zawodów biathlonowego Pucharu Świata. Zwyciężyła Francuzka Julia Simon, a Kryształową Kulę wywalczyła Włoszka Dorothea Wierer. Wśród mężczyzn rywalizację na 12,5 km wygrał Francuz Martin Fourcade, który ogłosił koniec kariery. Zwycięzcą Pucharu Świata został Norweg Johannes Thingnes Boe.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe biathlon

PŚ W BIATHLONIE Hojnisz-Staręga znów wysoko. Przyśpieszony koniec sezonu

Niemka Denise Herrmann wygrała bieg sprinterski na 7,5 km podczas biathlonowego Pucharu Świata w fińskim Kontiolahti. Szóste miejsce zajęła bezbłędna na strzelnicy Monika Hojnisz-Staręga, dla której byłe to piąte z rzędu pucharowe zawody ukończone w najlepszej dziesiątce. Decyzją Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) sobotni bieg pościgowy zakończy rywalizację w tym sezonie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe biathlon koronawirus