Polskie Radio
Section05
Włodzimierz Korcz

Alicja Majewska: polskie kolędy są najpiękniejsze [ZOBACZ WIDEO]

- Na moje koncerty z piosenkami Włodzimierza Korcza i świetnymi tekstami różnych autorów przychodzą bardzo młodzi ludzie. Muszę podkreślić, że polskie kolędy są najpiękniejsze, a śpiewam je już parę lat - mówiła w Dwójce Alicja Majewska, znakomita wokalistka. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Alicja Majewska Dwójka Robert Mazurek kolędy Boże Narodzenie Włodzimierz Korcz Andrzej Zaucha

"Jerzy Połomski potrafił zaskarbić sobie miłość każdego"

- Miał cudowną barwę głosu. Te alikwoty, ten głos - taki pełny. Gdy śpiewał, potrafił zaskarbić sobie miłość wszystkich, nie tylko słuchaczy, ale i widzów. Boże, jaki on był popularny. Młode pokolenie nie zdaje sobie nawet z tego sprawy - tak Jerzego Połomskiego wspominała w radiowej Dwójce Irena Santor. Słynny piosenkarz zmarł 14 listopada w wieku 89 lat.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Połomski piosenka odeszli 2022 Irena Santor Włodzimierz Korcz Dwójka MUZYKA

Retro naszego życia. Alicja Majewska prezentuje swoją nową płytę

Na swojej najnowszej płycie Alicja Majewska po raz kolejny połączyła siły z Włodzimierzem Korczem. Tym razem, po raz trzeci, do duetu dołączył Artur Andrus. Utwory zawarte na wydawnictwie można określić jako "retro naszego życia". - Ktoś wytknął Włodkowi [Korczowi], że to taka muzyka retro. A Włodek by odpowiedział, że to są piosenki przedwczorajsze - mówi w "Muzycznej Jedynce" Alicja Majewska.
Zobacz więcej na temat:  Alicja Majewska muzyka rozrywkowa Marcin Kusy Włodzimierz Korcz

"Żeby Polska była Polską" - wyjątkowy album Polskiego Radia

Dwupłytowe wydawnictwo "Żeby Polska była Polską" ukazuje się na kilka dni przed czterdziestą rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. To kolejne historyczne wydawnictwo tożsamościowe Polskiego Radia, któremu patronuje Rada Mediów Narodowych. Do albumu dołączono ponad 120-stronicowe opracowanie - ze zilustrowaną częścią ikonograficzną oraz komentarzami historyków. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agnieszka Kamińska Polskie Radio Jan Pietrzak Włodzimierz Korcz Teatr Polskiego Radia Jerzy Popiełuszko płyta album Agencja Muzyczna

"Żeby Polska była Polską" - wyjątkowy album Polskiego Radia

Dwupłytowe wydawnictwo "Żeby Polska była Polską" ukazało się na kilka dni przed czterdziestą rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. To kolejne historyczne wydawnictwo tożsamościowe Polskiego Radia, któremu patronuje Rada Mediów Narodowych. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agnieszka Kamińska Polskie Radio Jan Pietrzak Włodzimierz Korcz Teatr Polskiego Radia Jerzy Popiełuszko płyta album Agencja Muzyczna

"Cinema Boogie": "Przed nocą i mgłą" w interpretacji Łukasza Zagrobelnego. Posłuchaj!

Łukasz Zagrobelny jest jedną z gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie "Cinema Boogie", przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. Artysta zmierzył się z kompozycją Włodzimierza Korcza znaną m.in. z serialu "07 zgłoś się". Zagrobelny nie ukrywa, że jest dumny z wykonania utworu śpiewanego wcześniej przez gwiazdy polskiej piosenki.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Zagrobelny Chopin University Big Band Maria Szabłowska Włodzimierz Korcz MUZYKA