Polskie Radio
Section05
Dmitrij Miedwiediew

PR24 Miedwiediew straszy Polskę. Budzisz: nie można tego ignorować

- Dmitrij Miedwiediew pisze, że Rosja musi traktować Polskę jako swojego wroga i uważa, że to jest wina polskiej elity politycznej, która jest po prostu zbyt ambitna i chciałaby odbudować znaczenie Polski jako jednego z liczących się państw europejskich, a nie chce akceptować statusu państwa średniego - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz ze Stretegy&Future.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Rosja Europa Dmitrij Miedwiediew

"Wystarczyło nie bić pokłonów przed Miedwiedwiewem". Wiceszef MSZ odpowiada Tomaszowi Lisowi

Tomasz Lis w swojej karierze ma wiele kontrowersyjnych wypowiedzi i działań. W tym także niesławny wywiad z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem, w zgodnej opinii komentatorów przeprowadzony "na kolanach". Były szef Newsweeka broni tamtej rozmowy twierdząc, że nie wie co powinien zrobić inaczej. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński przypomniał dziennikarzowi, że nie zadał szefowi Kremla nawet jednego trudnego pytania. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka tomasz lis Paweł Jabłoński Dmitrij Miedwiediew Rosja

Żaryn odpowiada na kuriozalne słowa Miedwiediewa. "Typowa agenda rosyjskich służb"

Dmitrij Miedwiediew w wulgarnych wpisach obrażał prezydenta Ukrainy po jego podróży do krajów Europejskich. Rosyjski polityk zaatakował też Polskę. "Ostatnia rola, jaką służby wyznaczyły Miedwiediewowi, to dowód na osłabienie jego pozycji na Kremlu" - ocenił te słowa Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej i zastępcy ministra koordynatora Służb Specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn Dmitrij Miedwiediew Rosja wojna na Ukrainie wojna 2023

Kapitan Tomasz Badowski o rozszerzeniu NATO: Rosja będzie miała potężny problem

- Jeśli Szwecja i Finlandia faktycznie zostaną członkami NATO, a wszystko wskazuje na to, że zostaną, to Rosja będzie miała potężny problem. Wówczas praktycznie cały basen Morza Bałtyckiego będzie we władaniu państw zjednoczonych przeciwko Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 Kapitan Tomasz Badowski, ekspert ds. wojskowych.
Zobacz więcej na temat:  NATO Szwecja Finlandia ŚWIAT Rosja Polskie Radio 24 Dmitrij Miedwiediew wojna na Ukrainie

Miedwiediew pisze o pokoju na Ukrainie. "Zapadnie na rosyjskich warunkach"

Dmitrij Miedwiediew napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że pokój na Ukrainie "zapadnie" na warunkach, które zostaną określone przez Rosję. Jak podkreślił, to Rosja będzie tu dominować i to Rosja będzie miała ostateczny głos, a nie - jak dodał - "zdezorientowani impotenci polityczni w Europie i za oceanem".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna 2022 Dmitrij Miedwiediew

Były prezydent Rosji kpi z Zachodu. "Jesienią zbierze żniwo sankcji"

Dmitrij Miedwiediew we wpisie internetowym nie szczędził słów wobec zachodnich sankcji nałożonych na Rosję. "Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego pakietu" - ironizował były prezydent. Dodał, że Rosja czeka też na jesień "kiedy (Zachód) będzie musiał zebrać główne żniwa sankcji".  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja sankcje sankcje Unii Europejskiej Dmitrij Miedwiediew Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni gaz

Miedwiediew wspomina relacje Polski i Rosji. Jałowiczor: niedźwiedzia przysługa dla Tuska

- Teraz być pochwalonym przez Miedwiediewa za dobre relacje z Rosją to chyba nie jest to samo, co taka sama pochwała dziesięć lat temu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego", odnosząc się do wpisu byłego premiera i prezydenta Rosji na Telegramie. Publicysta dodał, że wpis Miedwiediewa podważa antypolską narrację Siergieja Ławrowa. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Tadeusz Płużański Donald Tusk Rosja Dmitrij Miedwiediew infografika

Jastrzębski: 2024 r. to obecnie dla Putina jedna z najważniejszych dat

- Będą trwały prace związane z tym, żeby Władimir Putin, jeśli nie pozostanie przy władzy po 2024 roku, to miał gwarancje, nie słowne (...), ale konstytucyjne, że on i współpracujący z nim ludzie po transferze władzy komukolwiek innemu, będą mogli się w Rosji czuć bezpiecznie  - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia z Moskwy).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Dmitrij Miedwiediew ŚWIAT Europa

NASZ WYWIAD Na Kremlu rusza walka. B. wiceszef banku centralnego: Putin dał sygnał:"będę rządził"

- Wewnątrz Kremla zacznie się bardzo silna walka o miejsce numer dwa przy Putinie. W  konstytucji zapisane jest, że jeśli z prezydentem coś się stanie, to premier zostaje p.o. prezydenta, ale Michaiła Miszustina nikt za numer 2 nie uważa. A odwołany Miedwiediew nie będzie już wiele znaczył w polityce – zauważa Siergiej Aleksaszenko. Według niego Putin dał otoczeniu co najmniej dwa ważne sygnały: "będę rządził, choć nie wiem, w jakiej roli" i "nie powiem jeszcze, kto będzie następcą".
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Władimir Putin Dmitrij Miedwiediew Michaił Miszustin

Ekspert OSW: nowy premier Rosji Michaił Miszustin nie jest samodzielnym graczem

- Michaił Miszustin obsługiwał do tej pory rosyjską elitę władzy, nie był samodzielnym graczem, nie można go zaliczyć do grona wąskiej grupy rządzącej. Był sprawny, pilnował z ramienia Kremla, by nikt nie chował pieniędzy, a ci którzy powinni byli traktowaniu ulgowo. Musiał mieć dobre kontakty ze wszystkimi - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Rodkiewicz z Ośrodka Studiów Wschodnich. W czwartek rosyjski parlament zaakceptował kandydaturę Michaiła Miszustina na premiera.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja Dmitrij Miedwiediew ŚWIAT