Polskie Radio
Section05
granica

Gruzja od 1 lipca nie będzie dostępna dla turystów. Otwarcie sezonu przesunięte

Gruzja nie otworzy 1 lipca swoich granic dla zagranicznych turystów. Jak informują gruzińskie media, rząd planuje otwarcie sezonu turystycznego dopiero w sierpniu. W ocenie Polaków mieszkających w Gruzji, którzy zaangażowani są w projekty turystyczne, każdy miesiąc izolacji to ogromne straty dla tysięcy gruzińskich rodzin.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Gruzja turystyka granica koronawirus Europa

UE otwiera granice. Sprawdź, z których krajów będzie można podróżować do Europy

Lista krajów, z których będzie można od środy podróżować do Unii Europejskiej, ma być zatwierdzona jutro w południe. Chorwacja, która kończy półroczne przewodnictwo we Wspólnocie, uruchomiła procedurę pisemną w sprawie stopniowego otwierania granic zewnętrznych zamkniętych od połowy marca w związku z pandemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska granica Europa Komisja Europejska Beata Płomecka Bruksela ŚWIAT

Spotkanie szefów dyplomacji Polski i krajów bałtyckich. Wśród tematów otwarcie granic

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w Wilnie weźmie w poniedziałek udział w spotkaniu szefów dyplomacji Polski i krajów bałtyckich. Rozmowy mają dotyczyć m.in. znoszenia ograniczeń oraz otwarcia granic. Wcześniej odbędzie spotkanie z szefem litewskiej dyplomacji Linasem Linkevičiusem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jacek Czaputowicz Litwa Wilno Ministerstwo Spraw Zagranicznych granica

Polacy na Litwie cieszą się z otwarcia polsko-litewskiej granicy

O północy z piątku na sobotę Polska otworzyła swoje granice z krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Po prawie trzech miesiącach na teren Rzeczypospolitej będzie można wjechać bez przeszkód. Wcześniej została otwarta granica z litewskim sąsiadem. Na jej odblokowanie oraz na odmrożenie życia społecznego czekali również nasi rodacy na Litwie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polonia Polacy za granicą Edyta Poźniak Polacy na Białorusi Polonia w USA Litwa granica