Polskie Radio
Section05
huragany

Tragiczny bilans powodzi w Toskanii. Są ofiary śmiertelne i ogromne zniszczenia

Sześć ofiar śmiertelnych, kilka osób poszukiwanych, ogromne zniszczenia i szkody materialne - to najnowszy bilans powodzi w Toskanii. Poważne szkody zanotowano w mieście Prato, które jest największym ośrodkiem przemysłu włókienniczego w Europie. "W kilka godzin spadło 155 milimetrów deszczu. To nie zdarzyło się od co najmniej dwóch wieków - powiedział burmistrz tego miasta Matteo Biffoni.
Zobacz więcej na temat:  Europa Włochy pogoda huragany wiatr

Huragan Otis uderzył w Meksyk. Ogromne zniszczenia w Acapulco, wojsko patroluje plaże

Oko "potencjalnie niszczycielskiego" huraganu Otis dotarło w środę w pobliże kurortu Acapulco w zachodni Meksyku – poinformowały tamtejsze służby meteorologiczne. Zdjęcia i filmy w portalach społecznościowych ukazują ogromne zniszczenia - powywracane samochody, potoki wody na ulicach i uszkodzone budynki. Władze kraju wysłały żołnierzy do patrolowania plaży w Acapulco. 
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Północna Meksyk pogoda huragany klimat

Grecy walczą z żywiołem. Przybywa ofiar powodzi spowodowanej huraganem

- Do 10 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych w wyniku powodzi w środkowej Grecji, którą spowodował huragan "Daniel" - poinformował minister ds. kryzysu klimatycznego Wassilis Kikilias. Cztery osoby są nadal uważane za zaginione - podał portal Ekathimerini. Bilans z czwartku mówił o czterech ofiarach i sześciu osobach zaginionych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Grecja huragany powódź pogoda klimat deszcz