Polskie Radio
Section05
Jelenia Góra

Cieplice: okazała i doskonale zachowana siedziba rodu Schaffgotschów

Cieplice są znanym dolnośląskim uzdrowiskiem i choć położone niedaleko Jeleniej Góry, przez wieku były samodzielnym miasteczkiem. Dopiero w połowie lat 30. XX wieku miejscowość została wchłonięta przez większego sąsiada. A jednak imponujący pałac rodziny Schaffgotschów znajdujący się w Cieplicach, wciąż nie należy do najbardziej znanych zabytków tego regionu. A szkoda…
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zabytki Jelenia Góra Dolny Śląsk Marta Piasecka Marek Gaworski Trójka zamki w Polsce

Afera z mieszkaniami komunalnymi w Jeleniej Górze. Prokuratura wszczęła śledztwo po interwencji dziennikarzy

Jak poinformował w piątek portal tvp.info, Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wszczęła śledztwo dotyczące nieprawidłowości związanych z przydziałami mieszkań komunalnych przez władze w Jeleniej Górze. Jest to reakcja na reportaż dziennikarzy "Magazynu śledczego Anity Gargas".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie mieszkania prokuratura Jelenia Góra

Jelczem do Iranu i z powrotem

Remontowanie wysłużonych samochodów, by ruszyć w daleką drogę, to nowy i modny sposób na podróżowanie. Maciejowi Piotrowiczowi, Arkadiuszowi Perydze i Ryszardowi Włoszczowskiemu przyświecał jeszcze jeden cel – promocja polskiego himalaizmu zimowego. By go zrealizować, wsiedli w wysłużonego Jelcza i ruszyli w kierunku Himalajów. Sytuacja polityczna w tamtym rejonie świata zmusiła ich jednak do zakończenia podróży w Iranie. Trójka poszukiwaczy przygód właśnie powróciła do Jeleniej Góry.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan jelcz STYL ŻYCIA Jelenia Góra Himalaje Teheran Iran podróże

Klaunada i powaga. O 38. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze

Dwanaście zespołów z całego świata, trzynaście występów oraz niezliczenie wiele tematów i form – od klaunady po poważne tematy poetyckie. 13 sierpnia o godz. 20.00 rozpocznie się 38. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. O już 38. edycji najstarszego festiwalu teatru ulicznego w Polsce w "Trójce przed Południem" opowiedział dyrektor wydarzenia Tadeusz Wnuk.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA TEATR Katarzyna Cygler Jelenia Góra SZTUKA Cyprian Kamil Norwid

Nowe informacje w związku z awanturą w autobusie. Policja opublikowała nagranie z monitoringu

Zapis monitoringu z autobusu, w którym jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę z elektryczną hulajnogą, został opublikowany w czwartek na stronie internetowej dolnośląskiej policji. Przewożenie takiej hulajnogi jest niezgodne z regulaminem przewozu w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Jeleniej Górze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Jelenia Góra dolnośląskie policja polska

Wyłudzili 420 tys. zł poprzez portale randkowe. Dwaj Nigeryjczycy w rękach policji

Dwaj Nigeryjczycy, którzy oszukali co najmniej 7 kobiet na kwotę ok. 420 tys. złotych zostali zatrzymani przez policję. Mężczyźni podawali się za amerykańskich żołnierzy, lekarzy z Syrii, czy inżynierów i wyłudzali od kobiet pieniądze poprzez portale randkowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony dolnośląskie Wrocław Jelenia Góra oszustwa wyłudzenia cyberprzestępczość