Polskie Radio
Section05

Karol Nawrocki

Rozpoznawalność polityków. Ten sondaż nie ucieszy PiS

Najbardziej rozpoznawalnymi politykami są: Donald Tusk i Mateusz Morawiecki. Rozpoznaje ich 98 proc. badanych - wynika z sondażu Opinia24 dla Radia Zet. Na ostatnich miejscach w rankingu znaleźli się: Magdalena Biejat, którą kojarzy 43 proc. respondentów i wymieniany jako możliwy kandydat na prezydenta PiS Karol Nawrocki z wynikiem 39 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże PiS Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Mateusz Morawiecki Donald Tusk Tobiasz Bocheński Rafał Trzaskowski

Polskie Radio 24 Zamieszanie wokół kandydata PiS. "Ktoś nas próbuje oszukać"

- Mam głębokie poczucie, że ktoś nas próbuje oszukać, tak dużo nagle pojawiło się przecieków z Nowogrodzkiej. Jeśli to nie jest gra, to tracę szacunek do zmysłu Jarosława Kaczyńskiego, do tego, jak rozgrywać politykę - mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Długosz (Newsweek).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory w Polsce wybory prezydenckie Radosław Sikorski Rafał Trzaskowski koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Przemysław Czarnek

Polskie Radio 24 Wybory prezydenckie w Polsce. "PiS wie, że przegra"

 - W PiS myśli się o tym, że partia przegra wybory prezydenckie. Ale bardzo istotne dla polityków tego ugrupowania jest uzyskanie dobrego wyniku. Bo rozgrywa się walka o przyszłe przywództwo w partii. I spór idzie bardziej o to niż o prezydenturę. Poza tym członkowie tej formacji raczej zbierają siły na kolejne wybory parlamentarne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Chrzczonowicz, redaktorka naczelna OKO.press.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory prezydenckie Przemysław Czarnek

Zmiany w Muzeum II Wojny Światowej. Zniknęli Pilecki i Kolbe

"Zmiany wprowadzone w 2017 roku w ekspozycji Muzeum II Wojny Światowej przez ówczesnego dyrektora Karola Nawrockiego były nieprzemyślane i sprawiające wrażenie przypadkowych" - napisały władze placówki w odpowiedzi na wpis w mediach społecznościowych zamieszczony przez jej byłego dyrektora, a obecnego szefa Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Muzeum II Wojny Światowej historia Polski wystawa POLSKA społeczeństwo II wojna światowa Gdańsk

Żołnierze Wyklęci. Oficjalne uroczystości państwowe

Przedstawiciele najwyższych urzędów państwowych oraz rodziny ofiar złożyli wieńce pod ścianą straceń w byłym więzieniu mokotowskim na ul. Rakowieckiej w Warszawie w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. "Pamięć o nich jest naszą patriotyczną powinnością" - napisał w liście do uczestników uroczystości prezydent RP Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski HISTORIA Żołnierze Wyklęci społeczeństwo prezydent Andrzej Duda

"Będziemy atakowani, ale pozostaniemy twierdzą". Nawrocki odpiera zarzuty wobec IPN

- Z uwagą słuchamy tego, co mówią przedstawiciele PO, w pewnym momencie o likwidacji IPN mówił przecież sam Donald Tusk - powiedział prezes IPN Karol Nawrocki w rozmowie z tygodnikiem "Sieci", zapowiadając, że instytut będzie "twierdzą". – Jego zdaniem, zapowiadający likwidację IPN "powinni sobie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy więcej jest w nich Solidarności i przywiązania do tego, co IPN robi dla państwa polskiego, czy pragmatyki politycznej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IPN koalicja obywatelska

Komuniści wobec Kościoła. Dr Nawrocki: Karol Wojtyła stał się głównym wrogiem systemu

- Kościół był nie tylko Świątynią Pana Boga, ale też świątynią dla Polaków wolnych, którzy chcieli żyć w wolnym państwie, zgodnie ze swoimi wartościami. Stąd też Karol Wojtyła, zostając papieżem, stał się głównym wrogiem systemu komunistycznego, czego sowieckie służby nie kryły - powiedział w Polskim Radiu 24 prezes IPN dr Karol Nawrocki. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Kościół katolicki chrześcijaństwo

Lublin. Zbiorowe mogiły z czasu II wojny światowej w okolicach Górek Czechowskich. IPN podał nowe informacje

Instytut Pamięci Narodowej podsumował badania prowadzone w Lublinie w okolicach Górek Czechowskich. Śledczy instytutu weryfikują informacje na temat zbiorowych mogił jakie mogą znajdować się tam po przeprowadzanych przez Niemców egzekucjach w latach 1940-42.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo II wojna światowa IPN Instytut Pamięci Narodowej regiony lubelskie Lublin