Polskie Radio
Section05
Marsz Niepodległości

"Byliśmy przygotowani na prowokacje, policja działała zgodnie z prawem". Wiceszef MSWiA o Marszu Niepodległości

- Oczywiście były próby prowokacji. Antypatriotyczne radykalne grupki - KOD-owskie czy Obywatele RP - próbowały dotrzeć do Marszu Niepodległości, by sprowokować jakąś agresywną reakcję uczestników. Na szczęście byliśmy przygotowani na takie działania - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA. 
Zobacz więcej na temat:  Maciej Wąsik MSWiA służby i bezpieczeństwo POLSKA Marsz Niepodległości

Wkrótce Marsz Niepodległości. Jan Józef Kasprzyk: to jedno z największych wydarzeń patriotycznych

- Ubiegłoroczny marsz był jednym z najspokojniejszych, a jednocześnie jednym z najliczniejszych. To jedno z największych wydarzeń patriotycznych związanych z czczeniem naszej historii - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Dodał również, że trzeba uważać na prowokacje, które mogą się pojawić - ze strony osób, które będą chciały "zdeprecjonować to wydarzenie". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Marsz Niepodległości Święto Niepodległości Jan Józef Kasprzyk

Marsz Niepodległości. Bąkiewicz ostrzega przed "lewicowymi i prorosyjskimi prowokacjami"

- Jedni faktycznie uważają, że działania prorosyjskie są pozytywne dla Polski, ale to jest mniejszość. W mojej ocenie zdecydowana większość z pełną premedytacją działa jako pudła rezonansowe rosyjskiej propagandy. Jest to agentura rosyjska w Polsce - mówi o prorosyjskich postawach wśród części polskich polityków Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Marsz Niepodległości Warszawa polityka Rosja Niemcy Rafał Trzaskowski propaganda Konfederacja

Bąkiewicz skomentował decyzję SN ws. Marszu Niepodległości. "Trzaskowski wielokrotnie próbował go blokować"

Prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Robert Bąkiewicz powiedział, że decyzja Sądu Najwyższego pokazuje, że prawda i prawo zwyciężyły. W ubiegłym roku Sąd Apelacyjny w Warszawie nie chciał uznać marszu za wydarzenie cykliczne. To postanowienie uchyliła Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo sądownictwo Marsz Niepodległości Rafał Trzaskowski Warszawa Sąd Najwyższy

Echa wystąpienia Bąkiewicza podczas Marszu Niepodległości. Kwiecień: narodowcy mają prawo wyrażać miłość do Ojczyzny

- To, że pan Bąkiewicz działa pod auspicjami stowarzyszenia, które organizuje Marsz Niepodległości od wielu lat, jest wyrazem funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Narodowcy też mają prawo deklarować przynależność do Polski, wyrażać w ten, a nie inny sposób swoją miłość i przywiązanie do Polski - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Dariusz Joński (KO). 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 PiS 11 listopada Święto Niepodległości 2021 Marsz Niepodległości Warszawa Mirosław Skowron

Wiceprzewodniczący Rady Warszawy: przykre, że Marsz Niepodległości ma twarz pana Bąkiewicza

- Niewątpliwie smuci to, że tego typu uroczystości jak marsz w rocznicę odzyskania niepodległości mają twarz pana Bąkiewicza. Uważam, że jest to bardzo zły prognostyk na przyszłość - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady Warszawy (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 PiS Magdalena Złotnicka 11 listopada Święto Niepodległości 2021 Marsz Niepodległości Warszawa