Polskie Radio
Section05
koalicja obywatelska

Rzecznik rządu: będziemy przedstawiać cały czas te same kandydatury na wicemarszałków Sejmu i Senatu

- Będziemy przedstawiać cały czas te same kandydatury na wicemarszałków Sejmu i Senatu, licząc na to, że jednak pewnego rodzaju refleksja przyjdzie ze strony partii, które aktualnie mają większość, jeżeli chodzi o kierownictwo Sejmu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marszałek Sejmu marszałek senatu Sejm Senat Piotr Müller PiS PO koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Prawo i Sprawiedliwość Rząd RP Elżbieta Witek Marek Pęk

TYLKO U NAS Wildstein odpowiada Sawickiemu ws. CPK: jego opowieści to zestaw absurdów wołających o pomstę do nieba

- Zmiana lokalizacji CPK, o której mówi Marek Sawicki, wiązałaby się z tym, że założenia tego przedsięwzięcia byłyby nie do zrealizowania - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Bronisław Wildstein, pisarz i publicysta, odnosząc się do wypowiedzi marszałka seniora, że lotnisko CPK nie powinno powstać w Baranowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Wildstein Marek Sawicki centralny port komunikacyjny inwestycje GOSPODARKA samoloty transport Lotnisko Chopina lotnisko w Modlinie koalicja obywatelska PSL Platforma Obywatelska lewica Polska 2050 infrastruktura

Politolog: sprawa marszałek Witek będzie papierkiem lakmusowym

- Nie chcę być złym prorokiem, ale mam przeczucie, że sprawa pani marszałek Witek będzie dla większości sejmowej oraz PiS pierwszą wojną na śmierć i życie w nowej kadencji Sejmu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Zieliński polityka Elżbieta Witek Sejm Marszałek Sejmu PiS PO koalicja obywatelska Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL)

Donald Tusk odniósł się do wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego i... manipulował jego słowami

Donald Tusk podczas posiedzenia Rady Krajowej PO odniósł się niedzielnego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że lider Platformy Obywatelskiej uciekł się do manipulacji, przywołując słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości w zupełnie innym (niż miało to miejsce w rzeczywistości) kontekście.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński PiS Donald Tusk PO koalicja obywatelska opozycja Unia Europejska Parlament Europejski

CBA do likwidacji? Poseł KO: potencjał ludzki nie zostanie zmarnowany

- Jeżeli ktoś jest doświadczony, działa na rzecz państwa i przestrzega przepisów, to nie można go stracić. Wyszkolenie kolejnego funkcjonariusza jest kosztowne i zajmuje dużo czasu. Funkcjonariusze CBA, którzy przejdą do CBŚP, powinni mieć podobne uposażenia - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Piekarska. 
Zobacz więcej na temat:  CBA opozycja koalicja obywatelska Trzecia Droga lewica POLSKA polityka

"Śniadanie w Trójce". Politycy o podpisanej umowie koalicyjnej

Gośćmi Śniadania w Trójce byli Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska), Adam Bielan (Partia Republikańska), Radosław Fogiel (PiS), Marek Jakubiak (Kukiz'15), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), Paulina Piechna-Więckiewicz (Nowa Lewica). Politycy rozmawiali między innymi o podpisanej w piątek umowie koalicyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA Trójka koalicja obywatelska PiS Kukiz'15 Nowa Lewica lewica

Jarosław Kaczyński: odwołanie do tradycji walki o niepodległość jest znów aktualne

- Konieczny jest wielki wysiłek i konsolidacja naszego narodu - mówił w piątek na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie Jarosław Kaczyński, odnosząc się do forsowanych przez Parlament Europejski zmian unijnych traktatów. - To jest plan niemiecki, a nie chcemy podlegać Niemcom. Chcemy być wolni i niepodlegli - podkreślał prezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Święto Niepodległości Józef Piłsudski Jarosław Kaczyński niepodległość Unia Europejska Parlament Europejski Prawo i Sprawiedliwość Niemcy Donald Tusk Platforma Obywatelska koalicja obywatelska koalicja PSL Polska 2050 lewica bezpieczeństwo tożsamość

"Unieważnienie wyroku TK" w umowie koalicyjnej. Fala komentarzy. "W ten sposób daleko nie zajedziemy"

"To błąd", "z taką praworządnością daleko nie zajedziemy", "ustawą znieść wyrok!" - to tylko niektóre z licznych komentarzy, odnoszących się do zapisów umowy koalicyjnej Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy. Okazuje się bowiem, że jednym z zobowiązań jest "unieważnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka internet Donald Tusk Platforma Obywatelska koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia Włodzimierz Czarzasty Robert Biedroń

Umowa koalicyjna przewiduje likwidację CBA. Żaryn: to szkodliwy postulat, który spowoduje realne szkody w państwie

- Likwidacja CBA, przewidziana w umowie koalicyjnej KO, Trzeciej Drogi i Lewicy, spowoduje realne szkody w państwie; zarzuty o upolitycznieniu i upartyjnieniu CBA są bałamutne i mają utorować drogę do likwidacji tej służby - ocenił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Centralne Biuro Antykorupcyjne Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo polityka umowa koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Polska 2050 Nowa Lewica

Umowa koalicyjna opozycji. Rzecznik PiS: brakuje w niej konkretów, zakłada jedynie zemstę i rozliczenia

- Jedyne, co jest konkretnie zapisane w umowie pomiędzy KO, Trzecią Drogą a Lewicą, to zemsta, odwet i rozliczenia po to, by przykryć brak realizacji programu wyborczego - ocenił rzecznik PiS Rafał Bochenek, podkreślając, że w umowie brakuje konkretów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Bochenek Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska PSL Polska 2050 lewica Sejm Rząd RP

Partia Razem poza rządem. Zandberg: nie możemy wziąć odpowiedzialności za ministerstwa bez gwarancji finansowych

- Nie możemy wziąć odpowiedzialności za kluczowe dla nas ministerstwa bez gwarancji finansowych koniecznych do realizacji programu - powiedział w piątek lider partii Razem Adrian Zandberg. Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń zapewnił, że Lewica jest spójna i będzie popierała rząd Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Zandberg lewica Sejm Rząd RP partia Razem Nowa Lewica Donald Tusk koalicja obywatelska PO wybory 2023

Konfederacja bez wicemarszałka? "Wzywamy PO do przestrzegania standardów demokratycznych"

Konfederacja może być jedynym klubem, który nie będzie miał swojego przedstawiciela w prezydium Sejmu. - To ugrupowanie nie powinno mieć wicemarszałka - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Robert Kropiwnicki z KO. - Możemy jedynie wzywać PO, żeby zaczęła stosować w polskim parlamentaryzmie demokratyczne zasady - odpowiada Michał Wawer z Konfederacji. 
Zobacz więcej na temat:  Konfederacja koalicja obywatelska Sejm Marszałek Sejmu

PR24 Opozycja chce rozliczeń oraz "odpolitycznienia" spółek i instytucji. Poseł PiS: planują czystki kadrowe

- To odpolitycznianie będzie przede wszystkim polegało na tym, że ktoś przyjdzie z żelazną miotłą i będzie dokonywał czystek kadrowych. Będzie wymieniał ludzi, którzy w tej chwili pracują w tych instytucjach czy urzędach, na nowych - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Kryj.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka opozycja koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość