Polskie Radio
Section05
Dariusz Joński

Tylko trzy miejsca dla PiS w komisjach śledczych? Suski: nie będziemy brali udziału w łamaniu prawa

- Trwają rozmowy, ile miejsc dla posłów PiS znajdzie się w komisjach śledczych. Słyszałem o trzech przedstawicielach - mówi PAP poseł KO Dariusz Joński. Oburzony trzema miejscami dla PiS jest wiceszef klubu Marek Suski. - Jeżeli będzie złamany parytet, to będzie złamana ustawa i nie będziemy brać udziału w łamaniu prawa - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory 2023 Sejm komisja śledcza Marek Suski Dariusz Joński

Opozycja zapowiada odwet. Joński: powinny powstać 2-3 komisje śledcze, aby tego wszystkiego nie rozmydlić

Decyzje o powołaniu sejmowych komisji śledczych będą podejmowane wspólnie w ramach koalicji; zapadną prawdopodobnie po powołaniu rządu - mówi PAP sekretarz klubu Lewicy Dariusz Wieczorek. Poseł KO Dariusz Joński wskazuje, że powinny powstać 2-3 komisje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dariusz Joński koalicja obywatelska lewica Sejm rząd komisja śledcza prokuratura prawo Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

TDT odpowiada Jońskiemu i Szczerbie. "Wpuściła ich w kanał Gazeta Wyborcza"

- Siedziba Transportowego Dozoru Technicznego (TDT) nie jest hotelem dla prominentów i partyjnych działaczy - podkreślił w poniedziałek szef tej instytucji Krzysztof Bujański, dodając, że TDT jest instytucją samofinansującą się i pokoje w swoim budynku wynajmuje po rynkowych stawkach (taniej tylko własnym pracownikom). Odniósł się tym samym do zarzutów posłów KO. "Szczerba z Jońskim postanowili pójść w ślady mentora Tuska i nakłamać mocno na rząd, a potem dostać prawdą między oczy tego samego dnia" - skomentował całą sprawę na Twitterze poseł PiS Kazimierz Smoliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dariusz Joński Michał Szczerba koalicja obywatelska PO PiS polityka

Pakt senacki. Dariusz Joński: rozmowy trwają, ale w niektórych przypadkach są trudniejsze

- Trzeba się porozumieć i poszukać takich okręgów, żeby wszyscy byli zadowoleni. Rozmowy trwają. Jeśli ktoś zgłasza swoją kandydaturę i wyznacza sobie okręg, gdzie akurat jest obecny senator, to w takich przypadkach rozmowy są trudniejsze - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 koalicja obywatelska Dariusz Joński polityka Senat wybory parlamentarne

Prezydencki projekt zmian w SN. Pawłowska: to nadzieja na zakończenia sporu z UE

- Mam nadzieję, że w końcu zakończymy ten spór, w którym obie strony przez jakiś czas nie chciały ustąpić. My jako Polska możemy prowadzić swoją politykę sądowniczą, nie wiążą nas traktaty. Blokowanie nam europejskich funduszy uważam za nieuzasadnione - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Pawłowska (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Dariusz Joński (KO). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA sądownictwo Andrzej Duda Sąd Najwyższy Dariusz Joński

"Nie spełniła oczekiwań Polaków i środowiska prawniczego". Piotr Kaleta o Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

- Niby z jakiej racji mamy płacić kary za to, że chcemy reformować coś, co źle w Polsce funkcjonuje - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta, poseł PiS, odnosząc się do kwestii możliwych kar za niezastosowanie się do orzeczenia TSUE. Gościem audycji "Dwie strony" był także Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Dariusz Joński Trybunał Sprawiedliwości UE Sąd Najwyższy sądownictwo

"Chcemy zabezpieczyć samorządy". Joński o uwagach KO do Krajowego Planu Odbudowy

Koalicja Obywatelska pozytywnie się odnosi do tych środków, uważa, że są one pilne, potrzebne jak nigdy wcześniej w takiej ilości. Natomiast te doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że chcemy zabezpieczyć samorządy, żeby nie były dzielone na te, gdzie rządzi PiS i gdzie rządzi opozycja - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Dariusz Joński POLSKA polityka koalicja obywatelska Inicjatywa Polska GOSPODARKA pandemia Krajowy Plan Odbudowy Krajowy Program Odbudowy rząd Unia Europejska fundusze unijne

"Jest pogwałceniem solidarności europejskiej". Joanna Lichocka o Nord Streamie 2

- Nie jest to projekt, który wynika z solidarności europejskiej, ale jest jej pogwałceniem. Uderza on w kraje Europy Środkowo-Wschodniej i jest to też realizowane przez Rosję - powiedziała o konsekwentnym dążeniu Niemiec do zrealizowania budowy Nord Streamu 2 Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" był także Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Rosja Niemcy gazociąg północny pieniądze dyplomacja Unia Europejska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Dariusz Joński Joanna Lichocka ŚWIAT Europa Polskie Radio 24