X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
marek borowski

W. Bernacki: każdy ma prawo protestować ws. wyniku wyborów

- Kompletnie niezrozumiałe dla mnie jest zachowanie Grzegorza Schetyny, który wyjeżdża do Strasburga i tam zwraca się z jednej strony do przewodniczącej zgromadzenia parlamentarnego, a z drugiej strony do sekretarza generalnego Rady Europy o interwencje w sprawie protestów wyborczych PiS - mówił poseł Włodzimierz Bernacki w "Debacie Jedynki". Gościem Programu Pierwszego był również senator Marek Borowski.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce POLSKA marek borowski Antoni Trzmiel Prawo i Sprawiedliwość PiS koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Wybory parlamentarne 2019

Senackie komisje za zniesieniem tajności głosowań

Senackie komisje poparły projekt zmian w regulaminie Izby znoszący głosowanie tajne m.in. w sprawach personalnych. Według PiS zmiany sprawią, że działanie parlamentu będzie bardziej przejrzyste. PO chciała odrzucenia projektu, obawia się ingerencji w wykonywanie wolnego mandatu senatora. Za przyjęciem projektu uchwały bez poprawek głosowało 12 senatorów, 9 było przeciw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Stanisław Kogut Stanisław Karczewski PiS Platforma Obywatelska marek borowski

"Kryzys w Sejmie spowodował marszałek Kuchciński"

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zwrócił się o wyjaśnienia do posłów PO i Nowoczesnej, którzy rozpoczęli 16 grudnia protest w sali posiedzeń. Zarzucił im uczestnictwo w działaniach uniemożliwiających pracę Sejmu w tym miejscu. – Kuchciński zamiast próbować załagodzić to co się stało z jego winy, próbuje spor eskalować – mówił senator Marek Borowski w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wąż marek borowski PiS Sejm protest Marek Kuchciński Platforma Obywatelska Nowoczesna

Reprywatyzacja – szanse i zagrożenia

- Jednym z powodów, dla których dzieją się ogromne nadużycia w dziedzinie reprywatyzacji, jest nadmierna ideologizacja. Zgadzając się na pewne zasady nie potrafimy przekuć ich na zapisy, które równoważyłyby interesy np. lokatorów i właścicieli i doprowadzamy dobrą w istocie zasadę do absurdu – powiedział w programie Konfrontacje Idei prof. Zdzisław Krasnodębski. Gośćmi programu byli także senator Marek Borowski i prof. Janusz Majcherek.
Zobacz więcej na temat:  marek borowski reprywatyzacja Ryszard Bugaj Warszawa