Polskie Radio
Section05
konkurs chopinowski

Artur Szklener dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopi

Przy olbrzymiej liczbie zgłoszeń uzdolnionych pianistów z Chin poruszyliśmy temat rozprzestrzeniającego się koronawirusa. - Rozważamy powrót do scenariusza kwalifikacji, który był stosowany przed 2010 rokiem i przeniesienia etapu z kwietnia na wrzesień - o alternatywnych scenariuszach organizacji XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina opowiadał w dzisiejszej audycji dr Artur Szklener - dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski MUZYKA Dwójka

Artur Szklener: rozważamy przesunięcie Konkursu Chopinowskiego

- Dla nas jako organizatorów pojawia się pytanie, czy w jakiś sposób sytuacja zdrowotna na świecie zaburzy organizację całego przedsięwzięcia. Staramy się planować wielotorowo, jednak istnieje możliwość, że chińscy aplikanci nie dojadą na przesłuchania w kwietniu - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek konkurs chopinowski koronawirus

I etap Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego. Wyniki

W Filharmonii Narodowej od 1 lutego 2020 roku toczyły się przesłuchania I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Tegoroczna prezentacja młodych polskich pianistów jest ważnym sprawdzianem przed Międzynarodowym Konkursem Chopinowskim, a zdobywcy dwóch pierwszych nagród mają zapewniony start w tzw. dużym konkursie bez wcześniejszych eliminacji.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka konkurs chopinowski Marcin Majchrowski MUZYKA

Krzysztof Książek: ten konkurs jest po to, żeby się poznawać

- Ogólnopolski Konkurs Chopinowski jest taki bardzo nasz – wszyscy się znamy mniej lub bardziej z jurorami i uczestnikami. A założenie jest takie, żeby móc się porównywać na gruncie polskim - mówił w Programie 2 Polskiego Radia laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina i uczestnik XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski Fryderyk Chopin Dwójka MUZYKA Krzysztof Książek