Polskie Radio
Section05
Maciej Ślesicki

Film fabularny o agresji Rosji na Ukrainę - "Ludzie" Macieja Ślesickiego

Pierwszy polski pełnometrażowy film fabularny o agresji Rosji na Ukrainę, "Ludzie" Macieja Ślesickiego, to opowieść o losach pięciu bohaterek. Każda z nich jest zupełnie inna i znajduje się na innym etapie życia. Wszystkie jednak starają się poradzić sobie z trudnościami związanymi z tym, co stało się na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  FILM kino Maciej Ślesicki reżyser wojna na Ukrainie film polski Trójka Ukraina

"Ludzie" - film fabularny o agresji Rosji na Ukrainę. Ślesicki: okrucieństwo wojny najbardziej dotyka cywilów

"Ludzie" to pierwszy polski pełnometrażowy film fabularny o agresji Rosji na Ukrainę. - To nie jest film o żołnierzach, tylko o cywilach, którzy nagle trafiają w chaos wojny i znajdują się w jakimś koszmarze - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Maciej Ślesicki, reżyser i scenarzysta, współzałożyciel i nauczyciel akademicki Warszawskiej Szkoły Filmowej. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska FILM kino Maciej Ślesicki reżyser wojna na Ukrainie film polski

Filip Hillesland: "Ludzie" to film o tym, jak przetrwać wojnę na Ukrainie jako zwykły człowiek

- Ten film jest bardziej o doświadczeniu wojny z perspektywy zwykłych ludzi, cywilów, nie bohaterów wojennych. Bardziej o przetrwaniu niż o wielkim heroizmie. Poprzez stworzenie filmu fabularnego mogliśmy podejść do tematu dzięki stworzeniu pewnego doświadczenia. Nie chodziło o dostarczenie informacji, ale poczucie na własnej skórze, co to znaczy próbować przetrwać wojnę jako zwykły człowiek - mówił w Dwójce Filip Hillesland, współreżyser filmu "Ludzie".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Ukraina Filip Hillesland Maciej Ślesicki Paweł Siwek kino Dwójka

Nowa szkoła dla specjalistów na planach filmowych

- Otwieramy w tej chwili, na przekór wirusom i innym przeszkodom, nową szkołę. To będzie szkoła zawodów filmowych. Będziemy kształcić: oświetlaczy, operatorów kamery, ostrzycieli. Takich ludzi, którzy będą mieli pracę i będą dobrze opłacani - zapowiedział na antenie Dwójki Maciej Ślesicki, reżyser, scenarzysta, współzałożyciel Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Ślesicki zawód Paweł Siwek Dwójka kino