Polskie Radio
Section05
Malwina Kiepiel

Piotr Cyrwus: zawsze szukałem, w życiu i w sztuce, wolności

Jak co tydzień, dwie pasjonatki sztuki scenicznej Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami.  Tym razem ich gościem jest Piotr Cyrwus.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cyrwus Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz KULTURA SZTUKA serial aktorstwo rozmowa Trójka

Adam Woronowicz: gdyby kultura miała nas ocalić, to starożytny Rzym i Grecja wciąż by istniały

Jak co tydzień, dwie pasjonatki sztuki scenicznej Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. Tym razem ich gościem był Adam Woronowicz.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR Adam Woronowicz wojna na Ukrainie Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz SZTUKA Trójka

Przemysław Bluszcz o sile kultury i jej znaczeniu dziś

– Ten utwór bardzo mi się zrymował z czasami, w których teraz żyjemy. To dla mnie przedziwne, że coś, co jakiś intelektualista napisał siedemdziesiąt parę lat temu, nagle tak się rymuje z rzeczywistością, która jest obok mnie – mówi Przemysław Bluszcz. Wyreżyserowany przez niego spektakl "Znieważeni" na podstawie prozy Sándora Márai, możemy oglądać w warszawskim Teatrze Ateneum. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA TEATR komedia Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Przemysław Bluszcz

"Farsa jest bardzo trudnym gatunkiem". Lidia Sadowa i Mariusz Ostrowski o spektaklu "Berlin, Berlin"

Jak co tydzień, dwie pasjonatki sztuki scenicznej Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA TEATR komedia Lidia Sadowa Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz

Andrzej Danek: Broadway jest fascynujący pod każdym względem

Pierwsze wydanie audycji "W antrakcie" Malwina Kiepiel i Magdalena Kuydowicz poświęciły m.in. spektaklom, na które warto czekać w 2023 roku. Ale jak zwykle zaprosiły także gości. Pierwszym był przybysz prosto z Ameryki: Andrzej Danek, ceniony muzyk, instrumentalista, aktor, producent muzyczny i kompozytor. A także człowiek filmu: współtworzył muzykę do serialu "Empire" i pracował przy filmie biograficznym o Arecie Franklin.
Zobacz więcej na temat:  Magda Kuydowicz Malwina Kiepiel KULTURA TEATR Broadway musical Trójka

Wanda Rutkiewicz: kobieta niezwykła, legenda himalaizmu

Wanda Rutkiewicz to legenda polskiego i światowego himalaizmu – pierwsza Polka i trzecia kobieta na świecie, która stanęła na szczycie Mount Everest. Jako pierwsza kobieta zdobyła K2. W czwartek, 15 grudnia, będzie miał premierę w TVP 2 poświęcony jej film dokumentalny "Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Opowieść o kobiecie niezwykłej".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Wanda Rutkiewicz film dokumentalny premiera TVP Himalaje wspinaczka góry Malwina Kiepiel Katarzyna Cygler Trójka

Andrzej Pągowski: mam swoje trzy sposoby dochodzenia do pomysłu

Andrzej Pągowski należy do światowej elity artystycznej. Pracował dla Kurosawy, Felliniego, Scorsese i Bergmana, ale także dla Kieślowskiego, Wajdy, a ostatnio dla Smarzowskiego. Jego prace znajdują się w muzeach sztuki nowoczesnej w Nowym Jorku i San Francisco. W audycji "W antrakcie" opowiedział o tym, jak szuka inspiracji do tworzenia kolejnych dzieł. 
Zobacz więcej na temat:  Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz Andrzej Pągowski plakat SZTUKA

Łukasz Lewandowski: aktor to człowiek, który naciąga nie swoją bieliznę

W tej audycji dwie pasjonatki sztuki scenicznej, Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, dzielą się swoją miłością do teatru. Opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami: aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. Tym razem gościem specjalnym "W antrakcie" był Łukasz Lewandowski, aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA TEATR Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz