Polskie Radio
Section05
muzyka hp

Muzyczny mecz Walia – Szwajcaria. Tom Jones kontra DJ BoBo

W dzisiejszym meczu Euro 2020 na szwajcarską bramkę będzie szarżował nieobliczalny Gareth Bale, a powstrzymać postara się go m.in. rosły obrońca Fabian Schär. W przedmeczowej gorączce odetchnijmy na chwilę od futbolu i powspominajmy, jacy walijscy artyści atakowali w ostatnich dekadach szczyty światowych list przebojów, a kto bronił honoru muzycznej sceny Szwajcarii.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp W POLSKIM RADIU

Anthony Bourdain. Smakosz życia ze wszystkimi jego konsekwencjami

Tworzył programy kulinarne i podróżnicze, a gotowanie i jedzenie zawsze było pretekstem do rozmowy. 8 czerwca 2018 roku Anthony Bourdain został znaleziony martwy w hotelowym pokoju. Trzy lata po jego śmierci, pamięć o tym niezwykłym smakoszu świata i życia ponownie ożyje za sprawą dokumentu "Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain". Dlaczego Anthony Bourdain był tak nietuzinkową osobowością? Na czym polegała jego charyzma?
Zobacz więcej na temat:  muzyka hp Trójka KULTURA Gabriela Andrychowicz kulinaria dokument

Jego piosenki mamy pod skórą. 130 rocznica urodzin Cole Portera

Pochodził z rodziny milionerów, był cudownym dzieckiem muzyki, sławnym kompozytorem, obieżyświatem i celebrytą. Z drugiej strony przez dużą część życia zmagał się z bólem, cierpieniem, bezsennością i depresją. Urodzony 9 czerwca 1891 roku Cole Porter zakończył swe intensywne życie ponad pół wieku temu, ale napisane przez niego utwory są nieśmiertelne.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp W POLSKIM RADIU Cole Porter