Polskie Radio
Section05
Barbórka

60. Rajd Barbórka bez obrońcy tytułu! "Jestem zawiedziony"

Kajetan Kajetanowicz nie weźmie udziału w 60. Rajdzie Barbórka i tym samym nie obroni tytułu. - Jestem ogromnie zawiedziony, nie sądziłem, że walka w tak ważnym dla mnie i naszych kibiców rajdzie zostanie mi odebrana w ten sposób. Tak po ludzku jest mi bardzo przykro - napisał w mediach społecznościowych ośmiokrotny triumfator imprezy.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe Barbórka SPORT kajetan kajetanowicz skoda fabia skoda

Rusza 60. Rajd Barbórka! Obrońca tytułu podjął ryzyko

Do ostatnich chwil nie było pewne, czy Kajetan Kajetanowicz, ośmiokrotny zwycięzca Rajdu Barbórka, weźmie udział w jego tegorocznej edycji. Zgodnie z zapowiedzią, ostateczną decyzję o starcie rekordzista Karowej podjął w dniu testów, wsiadając do rajdówki po raz pierwszy od wypadku w Japonii. Kajetanowicz potwierdził, że mimo poważnej kontuzji, podejmie rękawicę i stawi czoła rywalom na tegorocznej Barbórce, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe Barbórka SPORT kajetan kajetanowicz skoda fabia skoda

Prezydent złożył górnikom życzenia z okazji zbliżającej się Barbórki. "Potrzeba nam spokoju, jedności i solidarności"

"Dziękuję za wysiłek, który ma szczególne znaczenie dla rozwoju Rzeczypospolitej, za fachowość i poświęcenie, za sprawą których wielkie bogactwa naturalne polskiej ziemi służą nam wszystkim" - napisał prezydent Andrzej Duda w opublikowanym w poniedziałek liście do górników z okazji Barbórki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent górnicy Barbórka

59. Rajd Barbórka. Utrudnienia w Warszawie. Zobacz listę zmian

Uwaga na utrudnienia w Warszawie. W sobotę 4 grudnia przez stolicę przejedzie 59. Rajd Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów. Finałowy odcinek tradycyjnie odbywa się na ulicy Karowej. W związku z tym - jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego - na czas imprezy wyłączone z ruchu będą ulice Furmańska i Karowa, a autobusy linii 106 pojadą objazdem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Barbórka bezpieczeństwo na drodze kierowcy

Dwudniowy Rajd Barbórka. Kajetanowicz wyśrubuje rekord?

Zbliża się 59. edycja Rajdu Barbórki, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia z tradycyjnym Kryterium Karowa. W rywalizacji udział zapowiedział wicemistrz świata WRC3 Kajetan Kajetanowicz i jego pilot Maciej Szczepaniak. "Kajto" przywiezie do Warszawy auto, którym w tym sezonie triumfował trzykrotnie i sześć razy stawał na podium rajdowych MŚ - Skodę Fabię Rally2 Evo.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajdy samochodowe Barbórka kajetan kajetanowicz Moto sport sporty motorowe