Polskie Radio
Section05
papież Franciszek

Bp Milewski o sprawie bp. Janiaka: homoseksualiści kryją homoseksualistów. Tuszują afery i udają, że nic się nie dzieje

- Trzeba karać pedofilów zdecydowanie bardziej surowo. Jeśli kapłanowi, który opuścił się czynów haniebnych, udowodniono przestępstwo, z automatu powinien być usuwany z szeregów kapłańskich - powiedział bp Mirosław Milewski w porannej rozmowie w radiu RMF.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie Kościół pedofilia POLSKA religia papież Franciszek walka z pedofilią

"Życie trwa i będzie szło zawsze naprzód". Papież modlił się o ustanie pandemii

W Grocie Lourdes w Ogrodach Watykańskich papież Franciszek przewodniczył modlitwie różańcowej w intencji zakończenia pandemii koronawirusa. Uczestniczyli w niej przedstawiciele grup zawodowych zaangażowanych w walkę z COVID-19 i osoby, które ucierpiały z powodu tej choroby.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek papież Kościół religia katolicyzm Watykan Rzym Włochy Europa wiara koronawirus pandemia COVID-19

Papież: módlmy się słowami św. Jana Pawła II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!"

Papież Franciszek przypomniał w środę słowa św. Jana Pawła II "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!", wypowiedziane 2 czerwca 1979 roku podczas mszy w Warszawie w trakcie jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Zachęcił, by je powtarzać.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek Jan Paweł II Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie chrześcijaństwo ŚWIAT

Papież Franciszek: św. Jan Paweł II niezwykłym darem Boga dla Kościoła i dla Polski

Niezwykły dar Boga dla Kościoła i dla Polski - tak papież Franciszek wspomina świętego Jana Pawła II. W przesłaniu do krakowskiej młodzieży z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, ojciec święty podkreślił, że różne trudności nie były przeszkodą na drodze do świętości dla papieża Polaka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jan Paweł II papież Franciszek aktualności katolickie religia Kościół katolicki