Polskie Radio
Section05
papież Franciszek

Franciszek z wizytą w Moskwie? Bp Sobiło: oby dotarł z przesłaniem do ludzi nakręconych sowiecką propagandą

- Sądzę, że papież Franciszek ma nadzieję i o to się modli, żeby Bóg pobłogosławił rozmowę tam [na Kremlu - przyp. red.], że jeżeli trafi jakimś "argumentem z nieba" do nich,  to mógłby wtedy przywieźć do Kijowa dobrą informację o wstrzymaniu wojny, o jakiejś platformie porozumienia - mówił w Polskim Radiu 24 bp Jan Sobiło (biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej).
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 ŚWIAT Antoni Opaliński Władimir Putin papież Franciszek

Uroczystość świętych Piotra i Pawła. Papież Franciszek: Kościół nie może zamykać się w sobie

Papież Franciszek w uroczystość świętych Piotra i Pawła, którzy są patronami Rzymu, odprawił mszę w bazylice watykańskiej. Podczas wygłoszonej homilii podkreślał, że Kościół nie może zamykać się w sobie, ale "z entuzjazmem i kreatywnością poświęcić się misji i opiece nad najsłabszymi".  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT społeczeństwo Kościół Kościół katolicki papież Franciszek wiara chrześcijaństwo papież

X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie. Papież: małżeństwo trzeba oprzeć na miłości Chrystusa

W watykańskiej auli Pawła VI w obecności papieża rozpoczęło się X Światowe Spotkanie Rodzin. Pierwszą imprezą był Festiwal Rodzin pod hasłem "Piękno rodziny". Papież Franciszek podkreślił, że małżeństwa nie zawiera się po to, żeby być "katolikiem z certyfikatem", ale po to, żeby "oprzeć związek na miłości Chrystusa". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół katolicki papież Franciszek Watykan

Nie będzie papieskiej mszy w Boże Ciało. Przyczyną stan zdrowia Franciszka

W związku z problemami papieża Franciszka z kolanem i wynikających z tego ograniczeń oraz specyficznych wymagań liturgicznych w tym roku w uroczystość Bożego Ciała nie zostanie odprawiona msza połączona z procesją - podały watykańskie służby prasowe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa papież papież Franciszek wiara chrześcijaństwo katolicyzm Boże Ciało aktualności katolickie społeczeństwo

"Nie możemy zobojętnieć na tragedię Ukrainy". Poruszające wezwanie papieża Franciszka

Papież Franciszek po raz kolejny zaapelował o modlitwy o pokój na Ukrainie i o pamięć o tragedii, jaką teraz przeżywa ten kraj. Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na placu świętego Piotra.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rzym Watykan papież papież Franciszek wiara chrześcijaństwo religia wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Armia Czerwona II wojna światowa beatyfikacja

Papież Franciszek wzywa Polaków: módlcie się o pokój w Europie, powierzajcie się św. Jadwidze

- Módlcie się o pokój w Europie - wezwał Polaków papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. Na placu Świętego Piotra zgromadziły się tysiące ludzi z wielu krajów, wśród nich liczni Polacy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni papież papież Franciszek Watykan Kościół katolicki Europa aktualności katolickie